Ziemowit Kossakowski kończy karierę w TVP. Oskarżał rezydentów o jedzenie kawioru

Ziemowit Kossakowski niedługo odchodzi z TVP - dowiedział się portal wirtualnemedia.pl.

Ziemowit Kossakowski, vloger prowadzący kanał PIAST.TV, trafił do TVP przez casting. Pracował m.in. przy programie "Minęła 20" Michała Rachonia w TVP Info (robił reaserch). Szybko stało się o nim głośno. 

Ziemowit Kossakowski: rezydenci gustują w kanapkach z kawiorem

Kontrowersje wzbudził jego materiał o rezydentach, opublikowany na portalu tvp.info. W tekście o tytule "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" Kossakowski - pod inicjałami zpk - opisywał, że rezydenci protestują, bo narzekają na niskie zarobki, a w mediach społecznościowych niektórzy chwalą się np. podróżami. Tekst nie jest już dostępny na stronie tvp.info. Jego treść opisywaliśmy w październiku 2017.

Kossakowski nie sprawdził np., że jedna z rezydentek była za granicą na misji medycznej. Tekst został skrytykowany przez Komisję Etyki Telewizji Polskiej, a sam Ziemowit Kossakowski został zawieszony. Szybko do TVP wrócił.

Ziemowit Kossakowski kończy pracę w TVP

Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl teraz TVP nie przedłużyła umowy z Ziemowitem Kossakowskim. Tym samym z końcem czerwca kończy on współpracę z TVP. Nie podano na razie przyczyn tej decyzji. 

Młodzi medycy prowadzą strajk głodowy. TVP pyta ", Czy lekarze w Polsce klepią biedę?"

Więcej o: