Patryk Jaki złożył kolejną obietnicę. Zapowiada budowę filtrów oczyszczających powietrze

Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta stolicy, zapowiedział na konferencji prasowej budowę filtrów spalin z budowanego tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie.

Jaki Patryk zwrócił uwagę, że mieszkańcy Ursynowa przez wiele lat walczyli o budowę filtrów. Jak mówił, rząd Platformy Obywatelskiej popełnił błąd przygotowując przetarg do tej inwestycji bez filtrów oczyszczających powietrze.

- Sprawy związane z walką ze smogiem, z poprawą jakości powietrza, z ekologią, będą bardzo wysoko w naszej agendzie programowej - obiecał Patryk Jaki.

W sobotę organizacje społeczno-polityczne działające na Ursynowie zawarły "Pakt na rzecz filtrów POW". Sygnatariusze domagają się zamontowania filtrów oczyszczających powietrze na wyrzutniach spalin z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. 

Wybory samorządowe 2018 w Warszawie

Kontrkandydatem Patryka Jakiego w wyborach samorządowych z ramienia PO jest Rafał Trzaskowski. Kandydatem SLD na prezydenta Warszawy został Andrzej Celiński. Gotowość do startowania ogłosił też warszawski aktywista Jan Śpiewak. Wiadomo, że o ten urząd chce ubiegać się również b. wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowicz.

Kiedy wybory samorządowe 2018?

Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie

Więcej o: