Mundial 2018. Decyzja polskiego sędziego wzburzyła Krystynę Pawłowicz. "Skąd to znamy?"

Mundial 2018 to nie tylko piłkarze, ale też sędziowie. Na Mistrzostwach Świata w Rosji po meczu Niemcy - Szwecja pojawiło się mnóstwo krytyki wobec Szymona Marciniaka, arbitra znad Wisły. Do chóru dołączyła też posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Mundial 2018 to wielkie emocje, a podczas spotkania Niemiec ze Szwecją było wszystko: od bramek, po kontrowersje, a bohaterem meczu został polski sędzia Szymon Marciniak. Choć mecz zakończył się w dramatycznych okolicznościach zwycięstwem 2-1 reprezentacji Niemiec, to na polskiego arbitra wylało się morze krytyki.

Wszystko przez to, że nie wykorzystał stosowanego podczas Mistrzostw Świata w Rosji systemu VAR, by ponownie obejrzeć sytuację z 12. minuty, gdy faulowany w polu karnym był Szwed Markus Berg. Szwedzkie media nie zostawiły suchej nitki na Marciniaku na tę decyzję, ale do grona krytyków, nieoczekiwanie, dołączyła posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Mundial 2018. Krystyna Pawłowicz o arbitrze meczu Szwecja - Niemcy

Krystyna Pawłowicz w decyzję Szymona Marciniaka wplotła jednak politykę, zwłaszcza w kontekście sędziowania.

To sędziowanie w piłce nożnej też nie zawsze jest uczciwe. Przecież cały świat widział, co Niemiec zrobił. Czy sędzia w tym czasie patrzył "na bok"? Mógł wobec protestów sprawdzić na filmie, ale nie chciał wiedzieć, jak było... Skąd to znamy?

- napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Internauci pod jej wpisem zaczęli zastanawiać się, czy parlamentarzystka wie, że to jej rodak sędziował to spotkanie. Inni z kolei ironizowali, że Marciniak "zaczął karierę za Platformy Obywatelskiej" i to stąd taki poziom sędziowania.

Więcej o:
Komentarze (271)
Mundial 2018 Niemcy-Szwecja. Krystyna Pawłowicz o decyzji sędziego
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 88 razy 68

  Skąd my to znamy?
  To był olbrzymi błąd, że niedawno przeprowadzona reforma sądownictwa nie objęła sędziów piłkarskich. Myślę, że pani Pawłowicz i jej partia nie mają wyjścia. Reformę sądownictwa należy rozszerzyć. Podobno były przypadki, że któryś z futbolowych przedstawicieli nadzwyczajnej kasty nie zapłacił za kiełbasę albo wyniósł nakrętkę z marketu budowlanego...

 • endymion8

  Oceniono 73 razy 55

  Ta pani kibicowała Szwedom, bo ich tak lubi czy z patologicznej nienawiści do Niemców?
  Pytanie retoryczne...

 • whufan

  Oceniono 57 razy 43

  Skad to znamy? Z komisariatu we Wroclawiu. Z monitoringu podczas glosowania nad budztem. Z rejestratorow w limuzynie Szydlo.

 • Kris P

  Oceniono 47 razy 31

  Ta i.Diotka na niczym się nie zna, na przepisach piłkarskich oczywiście też nie.
  Nie przeszkadza to jednak, aby tę głupią paszczę rozdziawiać.

 • esobrio

  Oceniono 42 razy 30

  Antyniemiecka lub antyrosyjska fobia i związana z tym nieleczona paranoja to warunek konieczny zrobienia kariery w PiS. Wpisy tej pani to partyjna norma i wytykanie jej tego jest równie niestosowane co naśmiewanie się z chorego...

 • alejagwiazd

  Oceniono 39 razy 27

  znawczyni futbolu, znawczyni prawdziwych mezczyzn, znawczyni wszystkiego. Alfa i omega

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX