Dominik Tarczyński wykłóca się w brytyjskiej TV. "Możecie nazwać nas rasistami. Nie obchodzi mnie to!"

Poseł PiS Dominik Tarczyński wziął udział w dyskusji na temat przyjmowania migrantów w brytyjskiej stacji Channel 4. To nie była spokojna rozmowa.

Dominik Tarczyński w brytyjskim Channel 4 stwierdził, że nie czuje wstydu, gdy myśli o losie migrantów, w szczególności dzieci. Jego zdaniem wstyd powinni odczuwać rodzice, którzy zabierają dzieci w drogę do Europy. 

Prowadząca program Cathy Newman dopytywała, czy "skoro ci ludzie ją są w takiej sytuacji, czy europejscy politycy nie mają moralnego, humanitarnego obowiązku" zająć się tym problemem. - Nie - odpowiedział Tarczyński. Stwierdził, że nie mówimy tu o uchodźcach, tylko o nielegalnych imigrantach. 

Dominik Tarczyński: obchodzi mnie moja rodzina i mój kraj 

Z politykiem PiS próbowała dyskutować niemiecka eurodeputowana z ramienia Zielonych, Barbara Lochbihler.

Więc weźcie ich, weźcie ich wszystkich! I płaćcie za nich! - wykrzyknął Tarczyński. 

Dominik Tarczyński przyznał, że Polska nie przyjęła żadnych uchodźców. Prowadząca program zwróciła uwagę, że polityk PiS wydaje się być dumny z tego faktu. - Jean-Claude Juncker powiedział, że jesteście rasistami - wypaliła. Tarczyński stwierdził, że tak, jest dumny, bo PiS spełnia obietnice wyborcze, a Polska jest bezpieczna. 

- Możecie nazywać nas populistami, nacjonalistami, rasistami. Nie obchodzi mnie to! Obchodzi mnie moja rodzina i mój kraj - skwitował poseł PiS. 

Tarczyński kilkukrotnie przerywał Elisabeth Lochbihler, która mówiła m.in., że jej kraj "nie zawalił się z powodu napływu migrantów" i wolontariusze, którzy pomagają migrantom nawet w konserwatywnej Bawarii nie różnicują, jakiego wyznania są potrzebujący pomocy.

Polityk PiS na koniec jeszcze raz wykrzyknął: "weźcie ich wszystkich, weźcie ich do Niemiec".

Polska widziana z zagranicy. Jak zachodnie media opisują nasz kraj?