Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. Adamowicz osamotniony

Kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska został Jarosław Wałęsa. Europoseł PO w wyścigu o fotel prezydencki zmierzy się z Pawłem Adamowiczem, który włada miastem od 1998 roku.

Jarosław Wałęsa w sobotę podczas konwencji PO na Stadionie Energa Gdańsk został ogłoszony oficjalnym kandydatem na prezydenta Gdańska Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesnej.

Jarosław Wałęsa - syn Lecha Wałęsy, kandydat na prezydenta Gdańska

Jarosław Wałęsa jest synem byłego prezydenta Lecha Wałęsy. W latach 2005-09 był posłem PO, a od 2009 roku jest eurodeputowanym. Z wykształcenia jest politologiem.

Europoseł PO będzie kontrkandydatem obecnego prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. Rządzący miastem od 1998 roku Adamowicz już wiosną zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję jako niezależny kandydat.

Jak informuje portal trójmiasto.pl, PO i Nowoczesna czekały z ogłoszeniem kandydatury Jarosława Wałęsy z powodu trwających negocjacji z Pawłem Adamowiczem, którego próbowano namówić na wycofanie się z wyścigu o fotel prezydencki i poparcie kandydata koalicji.

Ogłoszenie Jarosława Wałęsy jako wspólnego kandydata PO i Nowoczesnej oznacza, że z wyścigu o fotel prezydencki wycofa się Ewa Lieder, zgłoszona wcześniej na to stanowisko przez Nowoczesną.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: