Anna Zalewska ujawni autorów podstawy programowej. Ulotki z premierem? "Nic zdrożnego"

Kiedy MEN opublikuje listę autorów podstaw programowych? Jak przekonuje minister Anna Zalewska, gdy tylko pojawi się wyrok i uzasadnienie NSA. - Za tydzień, dwa - doprecyzowuje. Szefowa resortu odniosła się też do sprawy ulotek z premierem Mateuszem Morawieckim w szkołach.

Naczelny Sąd Administracyjny 21 czerwca uchylił skargę Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. ujawnienia nazwisk autorów podstaw programowych. Tym samym minister edukacji narodowej jest zobowiązana do ujawnienia autorów podstawy. Anna Zalewska została zapytana w RMF FM, kiedy do tego dojdzie.

- Wtedy kiedy otrzymamy wyrok i uzasadnienie. (...) Nie tylko tworzę prawo, ale też go przestrzegam. Za tydzień, dwa opublikuję autorów podstaw programowych - oznajmiła Anna Zalewska.

Autorzy podstawy programowej. Zalewska: Każdy był kompetentny

Jak tłumaczyła szefowa MEN, decyzja ws. nieujawniania ekspertów odpowiedzialnych za podstawy programowe była podyktowana tym, by zapewnić "im spokój i bezpieczeństwo pracy". Zaznaczyła przy tym, że nie widziała potrzeby ujawniania ich personaliów, zwłaszcza że "jej poprzedniczki podejmowały podobne decyzje".

Prowadzący rozmowę w RMF FM Krzysztof Ziemiec wspomniał, że pojawiają się sugestie, że ministerstwo edukacji narodowej mogło "wstydzić się" pokazania listy tych osób, ponieważ można będzie zarzucić im brak kompetencji. - Bezwzględnie, każdy, kto tworzył podstawy, był kompetentny - zapewniła minister Zalewska.

Wyprawka dla uczniów i ulotki z premierem

W programie pojawił się wątek programu "Dobry start", czyli rządowej zapomogi w wysokości 300 zł dla dzieci na początek roku szkolnego. Na ulotkach promujących program pojawił się premier Mateusz Morawiecki.

Ulotka programu 'Dobry Start'Ulotka programu 'Dobry Start' mrpips.gov.pl

- Nie widzę w tym nic zdrożnego. To program rządowy, pan premier jest szefem rządu, to jego pomysł. Odpowiadam pilnując prawa oświatowego, że nie jest to kampania polityczna - odpowiedziała Anna Zalewska.

Tomek przyszedł do szkoły spóźniony. Powiedział, że właśnie uratował życie. I usiadł w ławce

Więcej o:
Komentarze (101)
Podstawa programowa MEN. Anna Zalewska ujawni autorów
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 49 razy 45

  "Kiedy MEN opublikuje listę autorów podstaw programowych?"

  Jak tylko episkopat podeśle im pełną listę.

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 40

  Zdjęcie Morawieckiego z dziećmi kolportowane na ulotkach w szkołach. I ona mówi że nie jest to działalność propagandowa czy tam polityczna. Znamienne jest że dyktatorzy lubili się fotografować z dziećmi dla ocieplenia swego wrednego wizerunku.

 • owca888

  Oceniono 38 razy 34

  Rzygać się chce na twój widok, Zalewska. Oczywiście, zadufana niby ministro, uznasz to za hejt. Nie, to stwierdzenie faktu. I nie chodz o twój "wizaż".

 • alfred_hugecock

  Oceniono 32 razy 30

  Jakie czasy, taki Bierut.

 • rasta-mw

  Oceniono 29 razy 25

  jesli autorzy byli tak "kompetentni" jak min Zalewska, to już rozumiem, dlaczego stworzyli takiego gniota, którym karmią nasze dzieci.

 • 55kris

  Oceniono 25 razy 23

  Co by tu jeszcze rozyebać??? Spieszta się pislamisty, bo niewiele zostało...

 • iwonazetka

  Oceniono 23 razy 23

  A kiedy pani ministra zechce ujawnić podstawę programową do zreformowanej klasy V? Bo jak na razie nauczyciele nie wiedzą, czego będą nauczali po wakacjach. Ale rozumiem, że podręczniki już są gotowe.

 • ggchmiel

  Oceniono 19 razy 19

  Tryumfalny powrót portretów rządzących do szkół. Czekam jak w szkołach zawisną, wzorem Gomułki i Cyrankiewicza, Morawiecki, Duda i ten trzeci - najważniejszy. Tylko dlaczego mam wrażenie, że metody NSDAP-owskie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX