Pożary wysypisk, zmiany w ordynacji do PE? W środę nadzwyczajne posiedzenie Sejmu

Prezydium Sejmu wyznaczyło termin nadzwyczajnego posiedzenia na środę 27 czerwca - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki napisał o wyznaczonej dacie posiedzenia na Twitterze. Wcześniej odbyło się w tej spotkanie prezydium Sejmu i konwent seniorów.

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski mówił Polskiemu Radiu, że nadzwyczajne posiedzenie będzie poświęcone m.in. ustawie zapobiegającej pojawiającym się ostatnio podejrzanym pożarom odpadów i śmieci. Nie wykluczył, że w porządku obrad pojawią się też inne projekty.

Według ministra Suskiego, nie będzie to kwestia suszy, bo - jak podkreślał - w tej sprawie nie potrzeba na razie nowych ustaw, ponieważ szacować szkody i przyznawać odszkodowania można na podstawie obowiązujących już przepisów.

Wcześniej spekulowano również, że na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmie się zmianami w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Stosowny projekt autorstwa posłów PiS jest już w Sejmie.

Ryszard Terlecki przeszkadzał operatorowi kamery w trakcie pogoni dziennikarzy za prezesem PiS

Więcej o:
Komentarze (64)
Ryszard Terlecki: W środę nadzwyczajne posiedzenie Sejmu
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 28 razy 18

  Formacja, która u progu wyborów chce zmieniać ich zasady nie jest specjalnie wiarygodna. Jeśli dodatkowo nosi nazwę "PiS" i znana jest z manipulacji, kłamstw oraz hipokryzji, to owa wiarygodność zanika zupełnie.
  Proszę bardzo. Porozmawiajmy o tym (posłowie opozycji też mogliby dostać szansę z tej okazji) ale po wyborach.

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 17

  Najpierw Szyszko zezwolił zwozić śmieci z całego świta , a teraz kombinują jak tego zabronić , cały pis

 • kotylia5

  Oceniono 16 razy 14

  Gdybyście w parlamencie uczciwie pracowali więcej, niż 3-7 dni w miesiącu, i nie organizowali sobie w międzyczasie dłuuugich wakacji, ferii świątecznych itp, to może Prezydium sejmu i konwent seniorów nie musieliby się dzisiaj zbierać, żeby ustalić czy zrobić,,nadzwyczajne'' posiedzenie.

 • wikal

  Oceniono 18 razy 12

  Znow w wakacje, po cichu i pod osłoną nocy. Jat to w rodzinie mafijnej. Może suweren nie zauważy?

 • owca888

  Oceniono 18 razy 12

  Przrekręty i Szwindle Psujów i Szuj.

 • benzyl

  Oceniono 16 razy 10

  PiS insekty zmienia ordynacje wyborczą a opozycja zamiast wyjąć karty do głosowania bierze w tym udział. Bądźcie na sali ale nie bierzcie w tym udziału, walczcie wszystkimi środkami.

 • ad2009

  Oceniono 11 razy 9

  Zaproscie episkopat, hoser powinien zaprosic Bashobore i odczyńcie zle uroki. W końcu macie wprawe w modlach i zgromadzeniach modlitewnych a susza coraz wieksza... Moze ci eteż kleczeć, biczować sie czy leżeć krzyzem - wasi krolowie i tak maja was w d...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX