Tadeusz Rydzyk krytykuje "dobrą zmianę". Ostrzegł, że nie zagłosuje na PiS i Andrzeja Dudę

Tadeusz Rydzyk w rozmowie z Antonim Macierewiczem ubolewa nad losem Jana Szyszki, krytykuje telewizję Jacka Kurskiego i pytania referendalne Andrzeja Dudy.

Tadeusz Rydzyk i Antonii Macierewicz rozmawiali na antenie Radia Maryja w programie "Rozmowy niedokończone". Redemptorysta postanowił wykorzystać okazję, że ma takiego gościa i opowiedzieć o tym, co we władzy mu się nie podoba. Okazało się, że całkiem sporo.

W tej rozmowie Rydzyk zdecydowanie dominował, Antoni Macierewicz wydawał się dosyć zaskoczony faktem, że to właśnie z tych ust padają słowa krytyki. Nie potrafił lub nie chciał rzeczowo odnosić się do krytyki rządu.

Tadeusz Rydzyk krytykuje rząd i prezydenta

Rydzyk już na początku zaczął ubolewać nad usunięciem ze stanowiska Jana Szyszki. Byłego szefa Ministerstwa Środowiska nazwał "wybitnym znawcą i dobrym Polakiem". - Z profesorem Szyszką liczyli się Ameryka, Arabia Saudyjska, Rosja - mówił.

"Prezes jest katolik"

Później Tadeusz Rydzyk stwierdził, że cały czas nie zostaje rozwiązany problem aborcji w Polsce. - Prezes jest katolik i rząd, wszyscy chodzą do komunii, a boją się dotknąć tego problemu. Redemptoryście nie podoba się również telewizja publiczna pod rządami Jacka Kurskiego, ponieważ są w niej pokazywani "geje" i "rozwody". 

Geje w telewizji i gender na uczelniach

Okazuje się, że Rydzykowi nie pasuje też obecny szef MSZ Jacek Czaputowicz. - Były zastrzeżenia do ministra Waszczykowskiego, ale teraz jest o wiele gorszy. Rydzyk krytykował też Andrzeja Dudę, za jego pytania referendalne, a konkretnie "wprowadzenie Unii Europejskiej jako część polskiej konstytucji". - Głosowałem na pana prezydenta, ale teraz nie wiem, czy będę - powiedział Rydzyk.

Zdaniem Rydzyka jest też problem ze szkolnictwem wyższym, bo na uniwersytetach jest "gender". - Myśmy zaufali, jeślibyście nas zawiedli, to będzie dramat dla Polski - powiedział, a następnie dodał: - Nie zamierzam stać z zawieszonymi rękoma. Żebyście nas nie rozczarowali, nie wprowadzili w takie coś, że tak czy inaczej będziemy musieli na was głosować. Ja jeżeli byłoby nie tak, to nie pójdę na głosowanie

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o:
Komentarze (312)
Tadeusz Rydzyk krytykuje Andrzeja Dudę i rząd
Zaloguj się
 • crotalus1

  Oceniono 94 razy 82

  Dajcie mu drugie 100 milionów to zagłosuje. Najdroższy głos w PRL pis.

 • zdziwiony6

  Oceniono 70 razy 54

  Nie myślałem, że coś mnie kiedyś połączy z Rydzykiem a tu taka niespodzianka. Ja też nie zagłosuję na PiS ani na Dudę.

 • jackanapes

  Oceniono 47 razy 41

  Tadeusz R. (pseud. Ojciec) jest po prostu wyrachowanym biznesmenem.
  Jedynym celem małych prztyczków wymierzonych w dojną zmianę jest podniesienie ceny, którą będzie musiała zapłacić za szklankę ciepłej wody z jego geotermii.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 37

  Te Tadzik..o Pięcie nie słyszałeś? Podobno nieźle się puszczał. Bo, że Kurski rozwodnik to nie od dziś wiadomo.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 50 razy 34

  GŁUPI POLAKU DOPROWADZIŁEŚ DO TEGO,ŻE TAKI TREP JAK TADEK RYDZYK -ZŁODZIEJ W SUTANNIE TOBĄ RZĄDZI ,TRZĘSIE JAK JAKIMŚ G Ó W N E M!

 • jndy

  Oceniono 33 razy 23

  Dziś mogę zgodzić się z Tadeuszem Rydzykiem. Też nie zagłosuję na pana Andrzeja Dudę. Tak trzymać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX