Michał Dworczyk o kosztownym wizażu Beaty Szydło. "Kobiety potrzebują więcej zaangażowania"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odniósł się do sprawy wizażu Beaty Szydło. Stwierdził, że kobiety w porównaniu do mężczyzn potrzebują o "wiele więcej zaangażowania".

Michał Dworczyk był gościem Radiu ZET. Szef Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się do kosztów wizażu Beaty Szydło.

Beata Szydło. 167 tys. zł na wizaż pani premier

Jak już informowaliśmy, kontrola NIK ujawniła, że w ciągu kilku miesięcy w 2017 r. KPRM opłaciło faktury za wizaż w łącznej kwocie 167,9 tys. zł.

Michał Dworczyk najpierw był pytany o wizaż Mateusza Morawieckiego. Powiedział, że kancelaria nie wydaje na to "ani złotówki". Na pytanie Konrada Piaseckiego, w jaki sposób kancelaria dba o wygląd premiera Morawieckiego Dworczyk odpowiedział tajemniczo. - Radzimy sobie z tym - odrzekł, ale później dodał: - Jest osoba, która pracuje w Kancelarii Premiera i która dba o to, żeby premier zawsze dobrze wyglądał.

Michał Dworczyk o wizażu Beaty Szydło

Następnie szef Kancelarii Premiera pytany przez prowadzącego odniósł się drogiego wizażu Beaty Szydło. Według Dworczyka kobiety "w przeciwieństwie do nas, potrzebują o wiele więcej zaangażowania".

- Wręcz przeciwnie, uważam, że kobiety są same w sobie tak piękne, że tego zaangażowania nie potrzebują - stwierdził Piasecki. 

- To prawda, ale dzisiejsze normy czy dzisiejsze potrzeby są właśnie takie, że takiego wsparcia potrzebują kobiety więcej, w związku z tym to jest dla mnie oczywiste, że panie potrzebują wsparcia profesjonalnego - odpowiedział polityk.

Czym właściwie zajmuje się Beata Szydło?

Więcej o: