Patryk Jaki chce zostać doktorem politologii. A co z prawem? "Praca naukowa to prywatna sprawa"

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pisze doktorat z politologii, wcześniej przekonywał, że będzie doktorem prawa. Zapytaliśmy o to Ministerstwo Sprawiedliwości.

Informację o tym, że Patryk Jaki pisze doktorat z politologii podaje portal oko.press. Według ustaleń dziennikarzy w czwartek Rada Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego zdecyduje w sprawie otwarcia przewodu doktorskiego wiceministra sprawiedliwości.

Praca Patryka Jakiego ma dotyczyć więziennictwa, tytuł to "Polski system penitencjarny jako element polityki państwa". By otworzyć przewód doktorski wymagane jest wcześniejsze opublikowanie artykułu w piśmie naukowym.

Patryk Jaki miał pisać doktorat z prawa

Co ciekawe, jak informuje oko.press, Patryk Jaki opublikował tekst w "Przeglądzie Więziennictwa Polskiego", który wydaje Centralny Zarząd Służby Więziennej - instytucja podlegająca Ministerstwu Sprawiedliwości. 

Nie tak dawno, w maju tego roku, Patryk Jaki na pytanie dziennikarza "Rzeczpospolitej" o jego doktorat z prawa odpowiedział, że "praca jest gotowa".

To "prywatna sprawa" ministra

Próbowaliśmy zapytać o sprawę doktoratu z prawa ministra Jakiego. Na wysłane przez Gazeta.pl pytanie odpowiedział Oliwier Kubicki, rzecznik prasowy Komisji Weryfikacyjnej. - Oko.press opisało sprawę w sposób manipulacyjny i insynuujący. Żadne prace nie zostały zaniechane. Pan minister w prywatnym czasie zajmuję się dalej pracą naukową z pogranicza prawa i nauk o bezpieczeństwie. Jest przewodniczącym Polskiej Rady Penitencjarnej, zespołu ds. opracowania zmian w Kodeksie Karnym Wykonawczym oraz przewodniczącym Rady Głównej ds. Społecznej Readaptacji Skazanych - informuje Kubicki i dodaje, że swoje doświadczenie w więziennictwie Patryk Jaki chce rozwijać w pracy naukowej. 

Na pytanie, jaki los spotkał pracę doktorską z prawa, która miała być gotowa, odpowiedzi nie uzyskaliśmy. - Podkreślamy, że praca naukowa ministra P. Jakiego jest jego prywatną sprawą - odpowiada Kubicki. 

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o: