Andrzej Duda pokonałby Donalda Tuska w II turze wyborów prezydenckich. Jest najnowszy sondaż

Andrzej Duda zwyciężyłby w II turze wyborów, gdyby zmierzył się w nich z Donaldem Tuskiem - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Andrzej Duda w starciu z Donaldem Tuskiem mógłby liczyć na zwycięstwo - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w czerwcu, a w II turze zmierzyliby się obecny prezydent i szef Rady Europejskiej, 52,5 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Andrzeja Dudę. Donalda Tuska poparłoby 47,5 proc. badanych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 13-14.06 na grupie 1043 dorosłych Polaków.

Andrzej Duda kontra Donald Tusk

Z kwietniowego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynikało, że w I turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudę poparłoby 33,5 proc. badanych, a Donalda Tuska - 33 proc.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie zadeklarował jeszcze, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r. W wywiadzie dla TVN24 stwierdził jednak, że "na emeryturę się nie wybiera". - W 2019 r. będę tutaj i niech nikt nie myśli, że będę oglądał wyłącznie telewizję i grał w piłkę z wnukami - powiedział.

Marek Suski o Andrzeju Dudzie: "Gdyby dziś były wybory i byłby inny kandydat prawej strony, to głosowałbym na innego kandydata"

Więcej o: