Poseł PiS z kupionym prawem jazdy? Prokuratura pracuje nad wnioskiem o uchylenie immunitetu

Piotra Olszówkę z PiS mogą czekać niemałe problemy. Prokuratura właśnie pracuje nad wnioskiem o uchylenie mu immunitetu. Chodzi o sprawę handlowania uprawnieniami na prowadzenie pojazdów.

Śledztwo w sprawie posła PiS Piotra Olszówki ruszyło w ubiegłym roku. Postępowanie dotyczy "nieprawidłowości przy uzyskaniu prawa jazdy kategorii A i C w 2011 r." - informuje Prokuratura Okręgowa w Zamościu. 

Poseł PiS może pożegnać się z immunitetem

Nazwisko Olszówki pojawia się w kontekście dużej afery dotyczącej funkcjonowania w starostwie powiatowym w Biłgoraju grupy handlującej uprawnieniami na prowadzenie pojazdów. Zamojska prokuratura postawiła w tej sprawie 51 osobom aż 925 zarzutów. Niewykluczone, że do grona tych osób dołączy poseł PiS, ponieważ prokuratura właśnie pracuje nad wnioskiem o uchylenie mu immunitetu.

- Wniosek jeszcze nie jest złożony. Dopiero go opracowujemy, informacja podana przez niektóre media [że wniosek już został skierowany do Sejmu - red.] jest przedwczesna. Czynności procesowe zostały w sprawie zakończone, zebraliśmy materiał dowodowy - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Prokurator Okręgowy Jerzy Ziarkiewicz.

Poseł PiS zaprzecza, by kupił prawo jazdy

Prokurator nie zdradza, w jakim kontekście pojawia się w tej sprawie nazwisko Olszówki. - Przed złożeniem wniosku do marszałka Sejmu byłoby to przedwczesne - wyjaśnia prokurator Ziarkiewicz i dodaje, że może się to stać pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.

W trakcie postępowania biegli grafolodzy badali akta ewidencyjne kierowcy Piotra Olszówki. Prokuratura podejrzewała, że dokumenty mogły zostać sfałszowane. Śledczy przyjrzeli się dokumentacji związanej zarówno z wydaniem prawa jazdy, jak i kwestią ukończenia szkoleń.

Nie udało nam się skontaktować z posłem, na łamach "Dziennika Wschodniego" parlamentarzysta zaprzecza jednak, by kupił prawo jazdy. - Te informacje to stek bzdur - mówi.

Mundial 2018. Mecz Polska - Senegal okiem polityków. Tarczyński przekonuje: "Boją się was"

Więcej o:
Komentarze (148)
Poseł PiS kupił prawo jazdy? Może stracić immunitet
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 55 razy 53

  "Poseł PiS może pożegnać się z immunitetem"
  tego nie byłbym taki pewny !!! vide senator kogut

 • hikuj13

  Oceniono 56 razy 52

  patrząc na zdjęcie tego osobnika nie podejrzewam
  aby starczyło mu intelektu aby samodzielnie zdać taki egzamin

 • polsilver100

  Oceniono 51 razy 45

  Zaraz będą się wrzody tłumaczyć że nic wielkiego bo to tylko prawo jazdy na auto osobowe a inni załatwiali na ciężarówki i motocykle i to są bandyci!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 13sw

  Oceniono 32 razy 32

  Oj tam, oj tam... Jakby był mądry, uczciwy i prawdomówny, to by go do PiS-u nie przyjęli.

 • 3jw60

  Oceniono 29 razy 29

  Mając na horyzoncie szczytne cele związane z naprawą Rzeczpospolitej trudno oczekiwać, żeby prawy i sprawiedliwy marnował czas na jakieś kursy czy egzaminy. Teraz to problemu już nie ma Duda ułaskawi jeszcze przed procesem.

 • bob_59

  Oceniono 28 razy 28

  A co w tym takiego dziwnego?
  Członkowie mafii przeważnie są na bakier z prawem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX