Prokurator od sprawy Gawłowskiego zrezygnowała. Onet: "Miała coraz większe wątpliwości"

Prokuratura Krajowa potwierdziła informacje Onetu na temat rezygnacji jednej z prokuratorów prowadzących śledztwo ws. posła PO Stanisława Gawłowskiego. Prokurator miała mieć "coraz większe wątpliwości".

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej potwierdziła, że "jedna z prokuratorów" od sprawy tzw. afery melioracyjnej "z uwagi na sytuację osobistą złożyła wniosek o cofnięcie jej z delegacji Zachodniopomorskiej Wydziale Zamiejscowym PK w Szczecinie i powrót do jednostki macierzystej". Zdaniem Onetu chodzi o Katarzynę Pokorską, która razem z Witoldem Grdeniem stawiała zarzuty Stanisławowi Gawłowskiemu

Onet dotarł do osób ze środowiska prawniczego w Szczecinie, które twierdzą, że prokurator "miała coraz większe wątpliwości".

Wszystko wskazuje na to, że straciła zaufanie przełożonych z Warszawy. Podobno chciała zwolnić z aresztu Bogdana K. (biznesmena podejrzanego o wręczenie łapówki Stanisławowi Gawłowskiemu). To mogło się nie spodobać na górze. Ale ona po prostu widziała, co zaczyna wychodzić w konfrontacjach z udziałem Gawłowskiego

- cytuje swojego informatora Onet.pl.

Stanisław Gawłowski. Pięć zarzutów

Prokuratura postawiła mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Chodzi o śledztwo w sprawie tzw. afery melioracyjnej, czyli nieprawidłowości przy realizacji inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych.

Gawłowki jako wiceminister ochrony środowiska miał - zdaniem prokuratury - przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki i dwa zegarki o wartości prawie 25 tys. zł. Zarzuty dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej. Sekretarz generalny PO od maja przebywa w areszcie.

Sejm uchylił immunitet K. Gasiuk-Pihowicz i R. Petru. Zgodził się na aresztowanie S. Gawłowskiego

Więcej o:
Komentarze (118)
Prokurator od sprawy Gawłowskiego zrezygnowała
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 75 razy 65

  jak już podnoszono: PiS będzie starał się kompromitować partie opozycyjne by zniechęcić wyborców do głosowania na te partie a najchętniej aby pozostali w domu. Twardy elektorat ma zapewnić wygraną. A on nie wątpi nawet gdyby się okazało, że Gawłowskiemu zarzucono przywłaszczenie sobie całego skarbu państwa. Brzmi dobrze, to grunt. To nie ważne, że na Gawłowskiego nic nie ma i nie będzie. Sąd go zwolni z odpowiedzialności bo sprawa jest nadmuchana. Ważne, żeby posiedział w areszcie do najbliższych wyborów. Potem coś nowego się wymyśli. Ważny jest odbiór medialny. No i teraz pytanie. Czy to czegoś nam nie przypomina? Sprawy Blidy? Postępowań w PRL? W krajach o rządach autorytarnych? Turcji? Czy można tak na dłuższą metę rządzić? Raczej tak? Bo przecież wyborcy lubią sensacje. Pytanie czy pozwolimy tym burakom pisowskim dalej rządzić?

 • tilow3

  Oceniono 59 razy 51

  Skur***yny pisowskie - zwolnijcie niewinnego człowieka z więzienia! Kolejny Komenda? Przez jednego z najważniejszych czyli Lecha Kaczyńskiego przesiedział 18 lat za niewinność. A teraz co? pisowski sygnalista oskarża porządnego człowieka, to go do paki? Stalinowskie metody! bezczelna władza! Zbiry i zbrodniarze! Ziobro, za to pójdziesz siedzieć. Blidę ci odpuścili (błędnie) ale za to bekniesz i mam nadzieje, że trafisz do takiej celi, jaką sobie teraz pościelisz.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 54 razy 48

  Czekam z niecierpliwością na dzień, w którym ta pisiowska swołocz znajdzie się za kratami.

 • terazjakinick

  Oceniono 37 razy 33

  Instynktownie samozachowawczy zadziałał? Władza PiS nie jest wieczna.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 34 razy 28

  No i proszę, i się okazuje, że na Gawłowskiego nie mają nic poza gruchaniem odpowiednio wytresowanych stołkowych gołąbków z wyrokami za chachmęty. "Wyśpiewasz, to wyjdziesz", jak w wielu tego typu sprawach z lat 2005-2007, które po zmianie władzy kończyły się masowymi umorzeniami.
  Co było oczywiste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX