Rzuciliśmy wyzwanie politykom. Za podjęcie próby - brawo! Ale co pokazali na boisku? [KRÓTKA PIŁKA]

Politycy często mówią o swoim zainteresowaniu futbolem. Zwłaszcza w kampaniach wyborczych i przy okazji piłkarskich imprez. A że teraz wszyscy żyją mundialem, postanowiliśmy powiedzieć "sprawdzam" i zaprosić ich na boisko. Dziś pokazujemy Wam jedynie krótki zwiastun, pierwsze odcinki wkrótce!

Zainspirowani popularnym programem "Turbokozak", który większość fanów piłki zna z anteny Canal+ Sport, przygotowaliśmy jego autorską odmianę - dla polityków. Z pierwotnej listy kilkudziesięciu nazwisk wyselekcjonowaliśmy kilkukrotnie mniejszą grupę, w której znaleźli się reprezentanci różnych opcji politycznych - od prawa do lewa. I to z nimi spotkaliśmy się na boisku. 

Część z nich sporo grała w przeszłości, część wciąż chętnie wybiega na boisko trochę pokopać, zaś inni zajmują się futbolem w ramach swoich politycznych obowiązków. No i rzecz jasna - wszyscy trzymają kciuki za Polaków na mundialu w Rosji.

Czego od nich wymagaliśmy? Występ każdego uczestnika składał się z pięciu konkurencji, za wykonanie których łącznie można było zgarnąć 100 punktów: 

  • Rzutów karnych (trzech lepszą nogą i jednego słabszą),
  • Akcji jeden na jeden z bramkarzem (trzy próby),
  • Strzałów w obramowanie bramki - słupek lub poprzeczkę (również trzy próby),
  • "Pięćdziesiątki Bońka", czyli żonglerki w pozycji siedzącej,
  • Odpowiedzi na pięć pytań z futbolowego quizu. 

Kiedy politycy zamienili drogie garnitury na sportowe stroje, a sejmowe ławy na zieloną murawę, pokazali się z zupełnie innej, bardziej przystępnej strony. Sportu też jednak nie zabrakło - uczestnicy musieli się sporo natrudzić, żeby wykonać wszystkie zadania, które przed nimi postawiliśmy.

Niektórzy z naszych gości solidnie trenowali przed swoim występem, inni do swoich prób podeszli "z marszu". Byli też tacy jak Ryszard Petru, który na boisku stawił się, chociaż lekarz zabronił mu tego rodzaju aktywności (trzy operacje więzadeł w lewym kolanie robią swoje).

Wszystkich ich już wkrótce zobaczycie na łamach Gazeta.pl. Stay tuned!

Więcej o: