Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie

Patryk Jaki na spotkaniu z mieszkańcami Targówka porównywał Warszawę z Budapesztem, a dokładnie - rzeki przepływające przez te miasta. Niestety, wiceminister pomylił Dunaj z... Dunajcem. Po chwili, po interwencji słuchaczy, poprawił się.

Patryk Jaki na spotkaniu z mieszkańcami warszawskiej dzielnicy Targówek zarzucił obecnym władzom stolicy, że w mieście jest za mało mostów. Posłużył się więc przykładem:

Proszę państwa, jak to jest, że Warszawa, która powinna się ścigać z największymi metropoliami w Europie, w tej części Europy, ma mniej mostów niż Budapeszt nad Dunajcem? Przecież to jest po prostu wstyd!

- mówił kandydat. Na nagraniu ze spotkania, które krąży na Twitterze słychać, jak w pewnym momencie zebrani podpowiadają, że nie chodzi o Dunajec tylko o Dunaj, nad którym leży stolica Węgier. - Nad Dunajem, tak, oczywiście - poprawił się wiceminister.

W przypadku Patryka Jakiego to kolejna już wpadka z geografii. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia, dwa dni po tym, jak Jarosław Kaczyński oficjalnie przedstawił kandydatów PiS i Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast, w spocie Patryka Jakiego pojawiło się zdjęcie Pragi, ale czeskiej.

Patryk Jaki pozwany przez Donalda Tuska

To drobna pomyłka w porównaniu do przeróbki zdjęcia z pogrzebu posła PO Sebastiana Karpiniuka, jakie pojawiło się na profilu Jakiego kilka dni temu. Chodzi o mem z płaczącym Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną opatrzony napisem: "Nasi przegrali z Meksykiem". 

Z ten wpis Patryka Jakiego czeka prawdopodobnie proces. Zapowiedział to mecenas Roman Giertych, który w imieniu Donalda Tuska zamierza pozwać kandydata PiS na prezydenta Warszawy.

Więcej o: