Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę? Wyborcy PiS chcą zmiany lidera

Grubo ponad połowa wyborców PiS uważa, że Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z funkcji prezesa partii. Na jego następcę wskazują Mateusza Morawieckiego.

Od kiedy Jarosław Kaczyński częściowo wycofał się z życia publicznego w związku z pobytem w szpitalu i dalszym leczeniem, nasiliły się spekulacje dotyczące zmiany na stanowisku prezesa PiS.

Z sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że wybory PiS są zdecydowanie za odejściem Kaczyńskiego na emeryturę. 56 proc. osób uważa, że powinien przekazać władze w PiS innemu politykowi, 29 proc. pytanych nie wie, a tylko 15 proc. uważa, że Kaczyński powinien zostać na stanowisku.

Kto powinien zająć gabinet prezesa przy Nowogrodzkiej? Choć zakulisowo najczęściej w tym kontekście pada nazwisko Joachima Brudzińskiego, największym, bo aż 45-procentowym poparciem cieszy się premier Mateusz Morawiecki. Daleko za nim znalazła się Beata Szydło z poparciem 20 proc. wyborców. Dalej Zbigniew Ziobro - 7 proc., Antoni Macierewicz - 5 proc., Joachim Brudziński - 3 proc., Mariusz Błaszczak - 3 proc. Odpowiedź "ktoś inny" wskazało 2 proc. pytanych, a 15 proc. nie wiedziało, jak odpowiedzieć.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 13 - 14 czerwca 2018 roku na próbie 1043 dorosłych Polaków.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o:
Komentarze (226)
Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę? Wyborcy PiS chcą zmiany lidera
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 58 razy 52

  Prędzej Morawieckiemu gęba się wyprostuje niż kulawy przejdzie na emeryturę.

 • glencok

  Oceniono 55 razy 45

  łoł. "wielkiego stratega" który przerypał z Platformą 7 czy 8 wyborów z rzędu, aż wreszcie wygrał bo wymyślił żeby zadłużać nasz kraj na dziesięciolecia żeby mieć na płacenie za głosy bez ładu i składu po 500 zł, zastąpi kłamiący bankster udający socjala, z przepisanym majątkiem na żonę, który potrafi zrobić wszystko co może zaszkodzić Polsce byleby tylko kaczor był z niego zadowolony. Gratuluję wyborcy pisu standardów etycznych i intelektualnych.

 • prawdziwek89

  Oceniono 41 razy 33

  Bankster już odniósł wielki sukces z GetBack 3 x większa wtopa niż Amber Gold.

 • wujekdolf

  Oceniono 26 razy 18

  tak, tak, tak! przekaż stery temu banksterowi!... to już długo nie potrwa :)

 • dziadekjam

  Oceniono 27 razy 17

  Partie wodzowskie kończą się wraz z końcem aktywności wodza...Koniec Kaczyńskiego w roli prezesa, to koniec prosperity PiS. Podobnie było z PO gdy Tusk przestał jej przewodzić...

 • gapcio2010

  Oceniono 25 razy 17

  Los nierychliwy, ale sprawiedliwy, napoleonku, nieprawdaż ?

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 16

  Prędzej konus padnie niż na emeryturę pójdzie , to zawzięta kanalia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX