Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę? Wyborcy PiS chcą zmiany lidera

Grubo ponad połowa wyborców PiS uważa, że Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z funkcji prezesa partii. Na jego następcę wskazują Mateusza Morawieckiego.

Od kiedy Jarosław Kaczyński częściowo wycofał się z życia publicznego w związku z pobytem w szpitalu i dalszym leczeniem, nasiliły się spekulacje dotyczące zmiany na stanowisku prezesa PiS.

Z sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że wybory PiS są zdecydowanie za odejściem Kaczyńskiego na emeryturę. 56 proc. osób uważa, że powinien przekazać władze w PiS innemu politykowi, 29 proc. pytanych nie wie, a tylko 15 proc. uważa, że Kaczyński powinien zostać na stanowisku.

Kto powinien zająć gabinet prezesa przy Nowogrodzkiej? Choć zakulisowo najczęściej w tym kontekście pada nazwisko Joachima Brudzińskiego, największym, bo aż 45-procentowym poparciem cieszy się premier Mateusz Morawiecki. Daleko za nim znalazła się Beata Szydło z poparciem 20 proc. wyborców. Dalej Zbigniew Ziobro - 7 proc., Antoni Macierewicz - 5 proc., Joachim Brudziński - 3 proc., Mariusz Błaszczak - 3 proc. Odpowiedź "ktoś inny" wskazało 2 proc. pytanych, a 15 proc. nie wiedziało, jak odpowiedzieć.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 13 - 14 czerwca 2018 roku na próbie 1043 dorosłych Polaków.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o: