Patryk Jaki ma kłopoty, PiS rusza z odsieczą. Ostre słowa na temat Donalda Tuska

Donald Tusk pozwie Patryka Jakiego za mema, jaki pojawił się na profilu kandydata na prezydenta Warszawy. PiS rusza na pomoc swojemu kandydatowi.

Patryk Jaki już przeprosił za zdjęcie, jakie pojawiło się na jego profilu i zaproponował zadośćuczynienie, ale Donald Tusk nie zamierza odpuścić. Szef Rady Europejskiej skierował do sądu wniosek przeciwko Jakiemu. 

PiS w obronie Patryka Jakiego

Nie trzeba było długo czekać na reakcję PiS. Joachim Brudziński nazwał Tuska "człowiekiem, który w Smoleńsku przybijał żółwika z Putinem i tolerował u swego boku kreaturę która mówiła o kaczce po smoleńsku". Groźbę pozwu określił jako "żałosną".

Z kolei sam Patryk Jaki w sondzie na Twitterze pyta komentujących o Romana Giertycha, mecenasa Donalda Tuska. "Czym zajmie się R. Giertych jako wiceprezydent u R. Trzaskowskiego?" - to pytanie z sondy. 

"R. Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem. PO nigdy za nic nie przeprosiła. Potwierdzają się jednak plotki, że R. Giertych może być wiceprezydentem Warszawy u R. Trzaskowskiego" - napisał Patryk Jaki.

Rafał Trzaskowski (PO) jest kontrkandydatem Patryka Jakiego w walce o fotel prezydenta Warszawy.

Kiedy wybory samorządowe 2018? >>> 

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o: