Patryk Jaki przeprasza za zdjęcie z pogrzebu Sebastian Karpiniuka. Proponuje zadośćuczynienie

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, okazał skruchę. Zapowiedział, że w ramach przeprosin, wyśle sprzęt sportowy dla dzieci na stadion im. Sebastiana Karpiniuka.

W niedzielę 17 czerwca, po meczu między Niemcami, a Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, na profilu Patryka Jakiego na Twitterze pojawiło się zdjęcie płaczących Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny. Podpis pod zdjęciem głosił: „Nasi przegrali z Meksykiem”.

Patryk Jaki wywołał burzę

Wpis na stronie Patryka Jakiego nie przeszedł bez echa, bo zdjęcie płaczących polityków z Platformy Obywatelskiej zostało wykonane w czasie pogrzebu posła PO, Sebastiana Karpiniuka, który zginął w wyniku katastrofy smoleńskiej.

Sebastian Karpiniuk zginął w 2010 roku, w katastrofie smoleńskiejSebastian Karpiniuk zginął w 2010 roku, w katastrofie smoleńskiej Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Sprzęt sportowy na stadion im. Sebastiana Karpiniuka

Użytkownicy Twittera szybko zwrócili uwagę na niestosowność wpisu Patryka Jakiego, który zdjęcie usunął i przeprosił. Wyjaśnił także, że pod zdjęciem znajdował się dopisek „red.”, co oznacza, że autorem wpisu nie był on sam, ale redakcja, czyli ludzie, którzy pomagają mu prowadzić profil w mediach społecznościowych. Zapowiedział także specjalną formę przeprosin.

Zdjęcie z pogrzebu posła PO na profilu Patryka Jakiego. To miał być komentarz do mundialu

Mam inny pomysł na specjalne przeprosiny - które się należą - bo czegoś nie dopilnowałem nawet kilka minut. Wyślę sprzęt sportowy dla dzieciaków na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. I wyjdzie z tego coś dobrego. Ok?

- napisał Patryk Jaki w jednym z komentarzy. 

Patryk Jaki po wpadce na Twitterze postanowił wystosować 'specjalne przeprosiny' wysyłając sprzęt sportowy na stadion im. Sebastiana KarpiniukaPatryk Jaki po wpadce na Twitterze postanowił wystosować 'specjalne przeprosiny' wysyłając sprzęt sportowy na stadion im. Sebastiana Karpiniuka Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Donald Tusk pozywa Patryka Jakiego

Wpis na profilu Patryka Jakiego spotkał się z ostrą krytyką użytkowników portalu oraz wielu dziennikarzy. Stanowczo zareagował także Donald Tusk, który postanowił skierować do sądu wniosek o ukaranie Jakiego. Tusk domaga się, by Jaki zapłacił odszkodowanie w wysokości 30 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

PiS zerwał z obowiązującą od 1989 roku niepisaną sejmową tradycją

Więcej o: