Donald Tusk pozywa Patryka Jakiego. Chodzi o przeróbkę zdjęcia

Donald Tusk pozywa Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy. Decyzję Tuska ogłosił jego mecenas, Roman Giertych.

- Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP - napisał na Twitterze Roman Giertych, mecenas Donalda Tuska.

Donald Tusk pozwał Patryka Jakiego

Jak sprecyzował Roman Giertych, Donald Tusk pozwał Patryka Jakiego "za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT (premiera Donalda Tuska - red.) z pogrzebu śp. Sebastiana Karpiniuka".

Kontrowersyjny mem na profilu Patryka Jakiego

Przeróbka zdjęcia pojawiła się na profilu Patryka Jakiego. Zdjęcie z płaczącym Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną i podpisem "Nasi przegrali z Meksykiem" miało być komentarzem do przegranej Niemiec w mundialowym meczu. Szybko wyszło na jaw, że fotografia powstała podczas pogrzebu posła PO Sebastiana Karpiniuka.

PO żąda przeprosin za publikację zdjęcia. Sam Patryk Jaki tłumaczył, że sam nie pisze wszystkich postów, zatrudnia do tego ludzi, a ten konkretny wpis nie został przez niego autoryzowany. 

Patryk Jaki - kandydat PiS

Patryk Jaki jest kandydatem PiS na prezydenta Warszawy z ramienia PiS. W wyborach samorządowych 2018 jego kontrkandydatem z PO jest Rafał Trzaskowski

Tusk o prywatnych rozmowach z W. Putinem w Trójmieście. "Wiem, że to usatysfakcjonuje zwolenników teorii spiskowych"

Więcej o: