Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację ze stanowiska

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podał się do dymisji - podaje RMF FM. Według resortu za decyzją stały względy osobiste. Jak nieoficjalnie ustalił portal Gazeta.pl na stanowisku Jurgiela zastąpi Jan Krzysztof Ardanowski.

Informację o dymisji Krzysztofa Jurgiela podało jako pierwsze RMF FM. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało informację, że Jurgiel zrezygnował ze względów osobistych. Według ustaleń Gazeta.pl nowym ministrem zostanie Jan Krzysztof Ardanowski, podsekretarz stanu w MRiRW w latach 2005-2007. Ardanowski w sprawach rolnictwa doradzał też prezydentowi Lechowi Kaczyńskiego.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że premier przyjął dymisję ministra. Oficjalnie nazwisko następcy Jurgiela może zostać podane w tym tygodniu.

Krzysztof Jurgiel podał się do dymisji

O tym, że los Jurgiela w rządzie jest przesądzony informowaliśmy pod koniec maja. Z kolei według ustaleń "Rzeczpospolitej" usunięcie Jurgiela z rządu było brane pod uwagę już podczas styczniowej rekonstrukcji.

Jurgiel nie radził sobie z ASF

Minister był krytykowany m.in. za nieskuteczną walkę z afrykańskim pomorem świń. Jurgiel był pomysłodawcą postawienia na granicy z Białorusią i Ukrainą. Pomysł ostatecznie został zablokowany. 

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o: