Zdjęcie z pogrzebu posła PO na profilu Patryka Jakiego. To miał być komentarz do mundialu

Na profilu Patryka Jakiego na Facebooku pojawiło się zdjęcie z płaczącym Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną. Miał być to komentarz do przegranej Niemiec w meczu z Meksykiem na mundialu. Fotografia została wykonana podczas pogrzebu posła PO Sebastiana Karpiniuka.

Na facebookowym profilu wiceministra sprawiedliwości i kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego pojawił się komentarz w formie zdjęcia do niedzielnego meczu Niemcy-Meksyk, który zakończył się wynikiem 0:1.

Na fotografii widać płaczącego Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę z podpisem "Nasi przegrali z Meksykiem".

Użytkownicy zwrócili uwagę na niestosowność posta - zdjęcie zostało wykonane w 2010 r. podczas pogrzebu posła Platformy Obywatelskiej Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Patryk Jaki odpowiada

Post szybko zniknął z profilu, a Patryk Jaki przeprosił i wytłumaczył, że nie jest autorem wszystkich wpisów na Facebooku. Podkreślił, że ten konkretny post był oznaczony dopiskiem "red.", co oznacza, że opublikował go jeden z jego współpracowników.

"Słuchajcie, nie piszę wszystkich postów od lat - dlatego jest takie oznaczenie. Gość, który pisał, tłumaczy mi teraz, że nie znał pochodzenia foto. (...) Przeprosiłem i usunąłem po paru minutach" - napisał na Twitterze.

To kolejna wpadka sztabu Patryka Jakiego. W kwietniu pisaliśmy o błędzie, który pojawił się w spocie o stolicy - wykorzystane zostały w nim zdjęcia z czeskiej Pragi.

Wpadki nie ustrzegł się również kandydat PO Rafał Trzaskowski, który w jednym z wpisów na Twitterze proponował "zniżki dla posłów", korzystających z komunikacji miejskiej. Polityk wytłumaczył, że chodziło mu o warszawiaków.

"Mam inny pomysł na specjalne przeprosiny - które się należą - bo czegoś nie dopilnowałem nawet kilka minut. Wyślę sprzęt sportowy dla dzieciaków na stadion im. Sebastian Karpinuka w Kołobrzegu. I wyjedzie z tego coś dobrego. Ok?" - dodał.

Cyrk na komisji Jakiego. Kobieta twierdziła, że rzucono na nią klątwę. Minister nie wytrzymał

Więcej o: