Marek Suski o sporze z KE: Kiedyś Niemcy uczyli nas demokracji komorami gazowymi

- Nie wiem, czy Niemcy maja moralne prawo, żeby nas pouczać - stwierdził Marek Suski w TVP Info, komentując spór o praworządność z Komisją Europejską. Po tym nawiązał do obozów zagłady.

Marek Suski w programie Woronicza 17 w TVP Info odpowiadał na pytania o spór rządu z Komisją Europejską ws. praworządności. Szef gabinetu politycznego premiera powtarzał argumenty PiS za zmianami w sądownictwie, m.in. o "sędziach na telefon" za poprzednich rządów. - Myśmy to zmienili - zapewniał. 

- Pod wpływem Komisji Weneckiej i atmosfery w UE dokonaliśmy wielu zmian w ustawach - twierdził. - To taki bicz na Polskę - mówił Suski. Po czym uderzył w Niemcy. 

Nie wiem, czy Niemcy maja takie moralne prawo, żeby nas pouczać. Kiedyś nas uczyli demokracji komorami gazowymi 

- stwierdził. - My robimy taką reformę wymiaru sprawiedliwości, jakiej oczekują obywatele - dodał. Później stwierdził, że "pozostał sposób myślenia z czasów, kiedy byliśmy pod zaborami", ale Polska "będzie bronić swojej suwerenności". 

Suski o referendum: Nie rozumiem sensu zadawania niektórych pytań

Szef gabinetu politycznego premiera skomentował też pomysł prezydenta na przeprowadzenie referendum i wstępne pytania. - Nie rozumiem w niektórych przypadkach sensu zadawania pytań, które są oczywiste - stwierdził. Zapewnił, że niezależnie od tego "szanuje urząd prezydenta" i "prywatnie bardzo lubi" Andrzeja Dudę. -  Ale nie bardzo podzielam zdanie, że to referendum jest ważne i istotne - dodał.

Marek Suski o Andrzeju Dudzie: "Gdyby dziś były wybory i byłby inny kandydat prawej strony, to głosowałbym na innego kandydata"

Więcej o:
Komentarze (423)
Suski: Kiedyś Niemcy uczyli nas demokracji komorami gazowymi
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 124 razy 102

  Wróć do szkoły nieuku. Jakim trzeba być cynicznym półgłówkiem, żeby komory gazowe porównywać do nauki demokracji, konia z rzędem temu kto znajdzie w Pisie głupszego od Suskiego. Zbiorowisko nieuków, miernot i złodziei dorwało się do władzy i rości sobie prawo do decydowania o losach zwykłych ludzi.

 • cezaryk

  Oceniono 84 razy 68

  Suski? Czarnecki?
  Suski? Czarnecki?
  Który jest bardziej głupi?
  Chwilowo w moim prywatnym rankingu na prowadzenie wysuwa się Caryca.

 • freon

  Oceniono 52 razy 46

  Problem jest poważny. Peruczka uciska główkę temu misiu.

 • iskander36

  Oceniono 41 razy 35

  Idiota w formie. Tym tropem idąc, nikt nie ma prawa nas pouczać. Szwedzi nas uczyli demokracji najechawszy nas w XVII w. Słowacy nas uczyli demokracji najechawszy nas w 39-tym. Z innymi też mamy dzidę. Teraz Kapelusznik i jego pan uczą się demokracji od Rosji. Nie wiem czy jest sens cytować tego kretyna (genetycznego). Lepiej pić wódkę niż słuchać tego co wyrpodukuje przestrzeń spomiędzy jego uszu - mniej szkodzi. CHWDP-isowi

 • eugen111

  Oceniono 47 razy 33

  Komentarz tego prymitywnego ćwierć-inteligenta jest chamski i tyle. Jeżeli ma dzieci to powinny wstydzić się za takiego ojca.

 • gola2210

  Oceniono 38 razy 30

  Pisowcy potrafili burzyć bo z jakąkolwiek reformą i konkretną pracą nigdy im nie wychodziło a potem następcy musieli wszystko naprawiać.

 • gacek1947

  Oceniono 39 razy 29

  Kolejna erupcja inteligencji tego ćwoka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX