Marek Suski o sporze z KE: Kiedyś Niemcy uczyli nas demokracji komorami gazowymi

- Nie wiem, czy Niemcy maja moralne prawo, żeby nas pouczać - stwierdził Marek Suski w TVP Info, komentując spór o praworządność z Komisją Europejską. Po tym nawiązał do obozów zagłady.

Marek Suski w programie Woronicza 17 w TVP Info odpowiadał na pytania o spór rządu z Komisją Europejską ws. praworządności. Szef gabinetu politycznego premiera powtarzał argumenty PiS za zmianami w sądownictwie, m.in. o "sędziach na telefon" za poprzednich rządów. - Myśmy to zmienili - zapewniał. 

- Pod wpływem Komisji Weneckiej i atmosfery w UE dokonaliśmy wielu zmian w ustawach - twierdził. - To taki bicz na Polskę - mówił Suski. Po czym uderzył w Niemcy. 

Nie wiem, czy Niemcy maja takie moralne prawo, żeby nas pouczać. Kiedyś nas uczyli demokracji komorami gazowymi 

- stwierdził. - My robimy taką reformę wymiaru sprawiedliwości, jakiej oczekują obywatele - dodał. Później stwierdził, że "pozostał sposób myślenia z czasów, kiedy byliśmy pod zaborami", ale Polska "będzie bronić swojej suwerenności". 

Suski o referendum: Nie rozumiem sensu zadawania niektórych pytań

Szef gabinetu politycznego premiera skomentował też pomysł prezydenta na przeprowadzenie referendum i wstępne pytania. - Nie rozumiem w niektórych przypadkach sensu zadawania pytań, które są oczywiste - stwierdził. Zapewnił, że niezależnie od tego "szanuje urząd prezydenta" i "prywatnie bardzo lubi" Andrzeja Dudę. -  Ale nie bardzo podzielam zdanie, że to referendum jest ważne i istotne - dodał.

Marek Suski o Andrzeju Dudzie: "Gdyby dziś były wybory i byłby inny kandydat prawej strony, to głosowałbym na innego kandydata"