Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Jarosław Kaczyński nieobecny, ale przysłał specjalny list

Jarosław Kaczyński nie pojawił się na zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. Wystosował jednak obszerny list do zgromadzonych. Na tegorocznym zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" pojawią się inni ważni politycy PiS.

W Spale rozpoczął się XIII zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Jarosław Kaczyński napisał do zgromadzonych, że "siła wyższa" nie pozwoliła mu na wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Prezes PiS przysłał specjalny list, który został odczytany na otwarciu zjazdu. 

Jarosław Kaczyński do Klubów "Gazety Polskiej"

"Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany, co przybliża nas do celu, jakim jest – mówiąc w największym skrócie – naprawa naszego państwa. Zbudowanie fundamentów pod dostatnią, sprawiedliwą, solidarna, silną i bezpieczną Rzeczpospolitą, słowem – pod Polskę naszych marzeń" - napisał Jarosław Kaczyński. 

Dzielący nas od poprzedniego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” rok nie był z wielu względów łatwy. Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem

- napisał Jarosław Kaczyński. Dalej w liście czytamy: "Nie próżnowały też proszone o pomoc przez polskie kompradorskie elity wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłowały politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces dobrej zmiany. Z drugiej strony, musieliśmy podjąć trudne, ale niezbędne, decyzje".

Nie ma też co ukrywać, że zdarzały nam się, niestety, i błędy. Ale też należy stwierdzić, iż potrafiliśmy się do nich przyznać oraz – co nie mniej ważne – zarówno je naprawić, jak i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość

- stwierdził prezes PiS. W liście znalazły się podziękowania i prośba: "Pragnę z całego serca podziękować Państwu za wszystko, co uczyniliście do tej pory na rzecz jak najlepszego urządzenia Rzeczypospolitej i jej duchowej odnowy. Chciałbym też prosić Was, Drodzy Państwo, o jeszcze więcej – o dalsze, pełne zaangażowania wsparcie Zjednoczonej Prawicy, dla tej najpiękniejszej idei budowania Polski naszych marzeń". 

"Bardzo bym chciał móc o to Państwa, moich Przyjaciół, prosić osobiście, ale, niestety, siła wyższa mi na to nie pozwala" - dodał na koniec Jarosław Kaczyński. 

Po odczytaniu listu Kaczyńskiego uczestnicy zjazdu zaczęli skandować "Jarosław, Jarosław!". Bili też brawo.

XIII zjazd Klubów "Gazety Polskiej"

To już XIII zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Uczestników powitał redaktor naczelny gazety Tomasz Sakiewicz. Mówił, że to kluby muszą przede wszystkim "cieszyć się polską niepodległością, poprzez koncerty czy spotkania, nawet w najmniejszych miejscowościach". Sakiewicz przypomniał, że w tym roku "Gazeta Polska" obchodzi 25-lecie istnienia. 

List do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" skierował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Napisał, że Kluby "Gazety Polskiej" "podejmują z sukcesem działania na rzecz budowy państwa i społeczeństwa w oparciu o wartości wywiedzione z kultury chrześcijańskiej". Podkreślił też ich wkład w upamiętnianie katastrofy smoleńskiej. "Życzę, by działalność Klubów "Gazety Polskiej" służyła umacnianiu polskości w Ojczyźnie, a także wśród Polonii i Polaków na całym świecie" - podsumował marszałek Karczewski.

Antoni Macierewicz na zjeździe Klubów "Gazety Polskiej"

W ramach zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" odbyła się debata o innowacyjnej gospodarce. Gościem honorowym pierwszego dnia jest premier Mateusz Morawiecki. Koncert poprowadzi Jan Pietrzak. W sobotę zaplanowano wystąpienia między innymi wicepremier Beaty Szydło oraz Antoniego Macierewicza, odbędą się też debaty z udziałem dziennikarzy oraz ekspertów. Zjazd zakończy się w niedzielę.

Więcej o:
Komentarze (244)
Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Jarosław Kaczyński przysłał list
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 46 razy 38

  "Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji..."

  i dlatego musieliśmy się stać totalną władzą, no i dlatego jeszcze, że się nam należy !

  Wódz Jarosław

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 25

  Ten list to jakby kopia listów kierowanych przez I Sekretarza KC PZPR do uczestników zjazdu PZPR...

 • marcinsliwinski

  Oceniono 23 razy 21

  Niezłe towarzystwo - zjazd sponsorowany przez SKOK, GetGack, Fundację Czartoryskich, a za jakichś czas pewnie okaże się, że śmieciarze, którym płoną składowiska, też byli sposnorami.

 • puszka-3

  Oceniono 24 razy 20

  37 dni po wykonaniu zabiegu na kolanie i intensywnej rehabilitacji nie może przyjechać z Warszawy do Spały luksusową limuzyna pod opieka wykwalifikowanej kadry medycznej , to się wydaje co najmniej dziwne!!!

 • fantomas200

  Oceniono 21 razy 19

  Spęd Czartoryskich, teraz Gazeta Polska. Oni knują coś brzydkiego. Te masówki nie są przypadkowe. Będą na 100% następne bo indywidualne castingi polityków PiS nie udają się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX