Patryk Jaki dogania Rafała Trzaskowskiego. Sondaż przed wyborami w Warszawie

Patryk Jaki mógłby liczyć na 36,7 proc. poparcia, gdyby wybory samorządowe w Warszawie odbyły się w czerwcu - wynika z sondażu IBRiS dla portalu Politykawsieci.pl. W I turze zwyciężyłby jednak Rafał Trzaskowski z wynikiem 43,6 proc.

Patryk Jaki z poparciem 36,7 proc., Rafał Trzaskowski - 43,6 proc. - to wyniki sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu Politykawsieci.pl przed wyborami samorządowymi w Warszawie. Oznacza to, że kandydaci Zjednoczonej Prawicy i Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy spotkaliby się w II turze.

Na dalszych miejscach znaleźli się Jan Śpiewak (5,1  proc.), Jacek Wojciechowicz (1,7 proc.), Janusz Korwin-Mikke (1,6 proc.) i Jakub Stefaniak (1,5 proc.). 9,7 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo oddać głos.

Sondaż przed wyborami w Warszawie został zrealizowany 6 czerwca na grupie 500 osób.

Patryk Jaki kontra Rafał Trzaskowski

W kwietniu pisaliśmy o sondażu Kantar Millward Brown dla portalu 300polityka.pl. Wynikało z niego, że Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 38 proc. poparcia, a Patryk Jaki - 23 proc. Dystans między politykami wynosił więc 15 punktów procentowych.

W aktualnym sondażu Politykawsieci.pl ta różnica to już niecałe 7 punktów.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się na jesieni. Kiedy wybory samorządowe 2018?

Afera reprywatyzacyjna. Trzaskowski: Nie będę wzywał pana Waltza, żeby oddawał pieniądze

Więcej o:
Komentarze (331)
Sondaż. Patryk Jaki dogania Rafała Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 88 razy 48

  No nie, niech jeszcze ten chamowaty przygłup spod Opola wygra wybory w stolicy - to będzie znak, że najwyższy czas spieprzać z tego kraju...

 • jerzy9

  Oceniono 53 razy 31

  Chodzą słuchy, że w dniu wyborów na prezydenta Warszawy PiS będzie dowoził autokarami do stolicy Warszawiaków z Lubelszczyzny i Podlasia.

 • vito60

  Oceniono 46 razy 22

  Zawsze mnie zastanawia skąd karierowicze w stylu Jakiego, ignoranci z gębą pełną komunałów mierne wykształceni, zmieniający partie ( przypomnę że młody Patryk kleił się do PO) zyskują zaufanie "suwerena". Ludzie, ogarnijcie się!

 • huuump

  Oceniono 40 razy 16

  Jaki sondaż? ... Patryk.

  Gadzinówka, tudzież inny świerszczyk PiSssowski prawdę Ci powie, że te procenty się Jakiemu po prostu należały!!!

 • halinnka.beauty

  Oceniono 27 razy 15

  Pan Grzegorz Sroczyński przed ogłoszeniem wyborów już wieszczy zwycięstwo Jakiego

 • vito60

  Oceniono 25 razy 11

  Gość już za młodu uznał, że nie zrobi kariery jako fachowiec. Postanowił zostać pyskatym ,,politykiem. Nie matura, lecz chęć szczera...

 • matts06

  Oceniono 17 razy 11

  Mało realny sondaż. Było kilka innych, gdzie głosy rozkładały się inaczej, nie ma tutaj np. Zandberga, który miał od 5-10%, nie ma Celińskiego, który też miał ok. 5%. Zresztą samo podawanie przez jakie partie dane osoby są popierane mogło wprowadzać w błąd. Trzaskowski w tym sodnażu występował jako kandydat... SLD, które wyraźnie się od niego odcięło. Śpiewak niby w tym sondażu jako kandydat Kukiza, co nie jest prawdą. Ogólnie ten sondaż można włożyć między bajki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX