Jest nowe koło poselskie Petru, Schmidt i Scheuring-Wielgus. "To zalążek przyszłej partii"

W Sejmie powstało nowe koło poselskie - Liberalno-Społeczni. Utworzyli je byli posłowie Nowoczesnej: Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus. O nowej inicjatywie poinformowali podczas briefingu prasowego w Sejmie.

Ryszard Petru powiedział, że na początek koło poselskie - Liberalno-Społeczni będzie zajmowało się trzema tematami: gospodarką, kwestią rozdziału Kościoła od państwa oraz sprawdzaniem, jak będzie działać ustawa mająca poprawić dostępność osób z niepełnosprawnościami do rehabilitantów i lekarzy, która wchodzi w życie 1 lipca.

Wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się na założenie koła poselskiego. - Nie ukrywamy, że jest to zalążek przyszłej partii politycznej, która będzie powołane tuż po wyborach samorządowych - powiedział Ryszard Petru.

Zgodnie z regulaminem Sejmu koło poselskie musi liczyć co najmniej trzech członków.
Ryszard Petru Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt odeszli z Nowoczesnej w maju.

Ryszard Petru tłumacząc swoje odejście z partii mówił, że wyborcy oczekują od Nowoczesnej wyrazistości, jednoznaczności i szczerości. Jak dodał - po trzech latach od powstania - partia tego już nie oferuje. W listopadzie ubiegłego roku na stanowisku przewodniczącego formacji zastąpiła go Katarzyna Lubnauer.

Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej. "Niestety, dzisiaj Nowoczesna nie oferuje wyborcom tego, co gwarantowała trzy lata temu"

Więcej o: