Julia Przyłębska o krytyce opozycji wobec Trybunału Konstytucyjnego. "To są bzdury"

Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego, odniosła się do krytyki wobec pracy TK. Stwierdziła, że osoby, które zarzucają fasadowość i nieskuteczne działanie, mówią "bzdury".

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata dotycząca praworządności i reform sądownictwa w Polsce. Poruszano kwestię m.in. ustawy o Sądzie Najwyższym, zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa, a także sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans zwracał uwagę między innymi na uzależniony od polityków wybór sędziów do KRS i możliwe nadużycia wynikające ze skargi nadzwyczajnej. Największym zagrożeniem - jak mówił - jest jednak to, że na początku lipca nawet 40 proc. sędziów Sądu Najwyższego może być zmuszonych do przejścia w stan spoczynku.

Głos zabierali również europosłowie. - Trybunał Konstytucyjny jest fasadą, niezdolną do oceny konstytucyjności ustaw - stwierdził podczas debaty europoseł PO Janusz Lewandowski.

Do tych słów odniosła się w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

- Takie sformułowania europosła Lewandowskiego, który twierdzi, że trybunał jest fasadowy, że nie ma trybunału, wypowiedzi posłów Szczerby, byłego ministra Budki, mówiące o tym, że trybunał nie działa, mówiąc językiem byłego prezesa TK pana prof. Rzeplińskiego, to są bzdury - skomentowała Przyłębska.

- To wszystko, co ci państwo mówią, to jest nieprawda. Ponieważ wyznaczane są terminy rozpraw, wydawane są wyroki, nie tylko przez sędziów wybranych przez ten parlament, ale również przez poprzedni parlament. To wprowadzanie europejskiej opinii publicznej w błąd. Jeszcze raz powtarzam: to są bzdury

- dodała.

Julia Przyłębska odniosła się również do zarzutów, które Komisja Europejska formułuje wobec polskiego rządu.

- Strona polska, polski rząd, polski parlament poczynił ustępstwa. One są w żaden sposób nie krytykowane jednoznacznie. W tej debacie są stawiane bardzo ogólnikowe tezy, mnie brakuje konkretu. Jeśli zdaniem drugiej strony nie zostały dotrzymane pewne warunki umowy, to należałoby powiedzieć: w tym zakresie uważamy, że takie i takie regulacje powinny być zmienione - przekonywała.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o:
Komentarze (199)
Julia Przyłębska o krytyce wobec TK: To są bzdury
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 70 razy 68

  Trybunał jest fasadowy. Orzekają w nim dublerzy, którzy nie powinni być sędziami. Sposób w jaki obecna pani prezes została powołana na swoje stanowisko też budzi wątpliwości. Sama osoba pani prezes budzi wątpliwości, bo jej dorobek sędziowski jest żaden a reputacja kiepska.

  Zatem nie, pani prezes, to nie bzdury a bolesna prawda.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 55 razy 55

  Konstytucja wyraźnie mówi, że prezes TK ma się odznaczać dużą wiedzą prawniczą. Zatem pozostawanie Wolfgangowej na tym stołku jest sprzeczne z konstytucją.

 • zamani

  Oceniono 45 razy 43

  Jest tak wiarygodna, jak jej kwalifikacje, które ujawniła w swojej dotychczasowej pracy jako sędzia.

 • pawel_zet

  Oceniono 38 razy 36

  Mgr Przyłębska wydała z siebie opinię. Problem w tym, że nie trzeba wielkiej prawniczej głowy, by stwierdzić niekonstytucyjność ustaw, na podstawie których działa dziś wymiar sprawiedliwości w Polsce. PiS podpiera się odosobnionymi głosami prawników, którzy są zagorzałymi zwolennikami PiS, podczas gdy większość, w tym także międzynarodowe stowarzyszenia prawnicze i KE, ma na temat niezgodności wielu ustaw w konstytucją zdanie ustalone. Mam nadzieję, że pani Przyłębska spędzi chociaż kilka lat w kryminale za to, że demontuje demokrację, o którą osobiście walczyłem.

 • sector23

  Oceniono 36 razy 34

  Cała ta osobniczka, ulokowana na "odcinku" TK decyzją zwykłego posła pełniącego przejściowo funkcję Naczelnika Państwa, to w czystej postaci produkt rewolucji bolszewickiej.
  Studia prawnicze, na które dostała się zapewne dzięki tzw. punktom za pochodzenie, zawdzięcza awansowi społecznemu zaordynowanemu przez komunę. Jej mżą to usłużny każdej władzy konformista, do tego współpracownik politycznej służby bezpieczeństwa kapujący nieprawomyślnych kolegów i koleżanki.
  Oboje, tj,: mgr. Julia z małżonkiem zawdzięczają obecne awanse kolejnej quzi totalitarnej władzy, ltórej to z najwyższym oddaniem oboje się wysługują rozumiejąc, że ze swoimi kompetencjami oraz ilorazem inteligencji nie osiądnęliby niczego w normalnej i uczciwej rywalizacji ze zdolniejszymi i inteligentniejszymi od siebie konkurentami.
  Ot i cała prawda o tej PiSowskiej kamaryli i rodzinie Przyłębskich.
  Za jakiś czas "pałka" się odegnie, wróci normalność a oboje na miejsca, do których oboje są predysponowani, czyli : Ona do magla albo na stanowisko PiSuaressy przy bazarze, On na stanowisko nocnego stróża na osiedlowym parkingu

 • marywil2012

  Oceniono 33 razy 31

  Wyjątkowo żałosna postać. Tylko mierni i prostaccy zwolennicy PiSu są w stanie bronić PiSu. Przybłędska jest oprócz tego bezposrednią beneficjentką działań PiSu. Ona i jej mąż są w służbie partii i dostają za swoje propagandiwe działania dużo pieniędzy, tworząc układ z politykami PiS i służbami. Prawnikiem jest przy tym bardzoo czym świadczą jej fatalne oceny oraz to że zostawała poza zaowdem większą część czasu. Kobietą ta jest niestety prostackim tworem tym wierniejszą partii im więcej popełnia naruszeń prawa. Jest w Polsce tyłu wspaniałych prawników ale nie bez powodu wybrali idiotkę, która będzie wykonywała rozkazy z Nowogrodzkiej. I to jest właśnie Prostytucja i Serwilizm.

 • ireksz

  Oceniono 27 razy 27

  jestes klamczucha!! to bzdury? lamiesz prawo!! to bzdury? lamiesz konstytucje!! to bzdury?? nie nadajesz sie na ten urzad i szkodzisz wszystkim dookola!! to tez bzdury?? jestes raczej umyslowo ograniczona!! to tez bzdury?? ty babo lecz sie na glowe poki nie jest za pozno! to nie sa BZDURY!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX