Czym zajmuje się była premier Beata Szydło? 71 proc. nie wie [SONDAŻ]

Czym zajmuje się była premier Beata Szydło? Wirtualna Polska zapytała o to w sondażu. Aż 71 proc. odpowiedziała, że tego nie wie.

Beata Szydło, była premier, a obecna wicepremier i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów, nowe funkcje pełni od grudnia 2017 roku. Obecnie polityk Prawa i Sprawiedliwości ma być - zgodnie z samą nazwą komitetu, którym kieruje - odpowiedzialna za sprawy społeczne. 

Z sondażu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że Polacy nie wiedzą, czym zajmuje się Beata Szydło

"Czy wiesz, jakie ma obowiązki i jakie zadania realizuje obecnie Beata Szydło?" - na to pytanie odpowiedzi "nie" udzieliło 71 proc. respondentów. Wiedzę o tym, co robi Beata Szydło zadeklarowało 29 proc. wszystkich badanych.

Z kolei 54 proc. Polaków wie, jakie stanowisko obecnie piastuje Beata Szydło. Co ciekawie, taką wiedzę posiada większy odsetek zdeklarowanych wyborców PO (73 proc.) niż PiS (59 proc.).

Aż 75 proc. badanych nie wie, czym zajmuje się Komitet Społeczny Rady Ministrów, a 65 proc. zdeklarowanych wyborców PiS deklarowało, brak wiedzy na temat tego, jak postępują prace tego organu.

Czym zajmuje się Beata Szydło?

W czerwcu tego roku o swoje obowiązki Beata Szydło została zapytana na antenie RMF FM. - Wczoraj było posiedzenie komitetu społecznego, rozmawialiśmy na temat projektów i programów dla młodzieży i dla rodzin. Było spotkanie m.in. z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się właśnie tymi tematami - wyliczała Szydło.

Poza tym, jak mówiła wówczas wicepremier, opracowywane są projekty dotyczące emerytur dla mam oraz premii za urodzenie dziecka.

Więcej o: