Kuchciński dał "dobre rady" Nitrasowi. Poseł się odwinął: Żartowniś, normalnie filut

"Żartowniś z pana. Normalnie filut" - napisał Sławomir Nitras do marszałka Sejmu i pokazał kilka przypadków "pokrzykiwań" na sali w wydaniu posłów PiS. Wcześniej Marek Kuchciński pisał o tym, że "wcale nie ma ochoty" karać posłów.

Do "naruszenia powagi Sejmu", którego miał dopuścić się poseł PO Sławomir Nitras, doszło podczas debaty na temat wotum nieufności dla wicepremier Beaty Szydło i szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej. Na mównicy pojawił się m.in. premier Mateusz Morawiecki i to właśnie jemu przerywał wystąpienie Nitras.

Według Prezydium Sejmu poseł PO zrobił to 32 razy, choć podczas obrad marszałek Sejmu Marek Kuchciński stwierdził, że Nitras aż 39 razy przeszkadzał premierowi.

Poseł PO został za to ukarany trzymiesięcznym obniżeniem uposażenia o połowę. Nitras ocenił później, że to "zemsta" wicemarszałka Ryszarda Terleckiego i zapowiedział pozew o mobbing ze strony Terleckiego.

Kuchciński "nie ma ochoty karać". Nitras: Żartowniś, normalnie filut

Do sprawy w piątek wieczorem odniósł się marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który napisał:

Uwaga do posłów, szczególnie tych, którzy kandydują na prezydentów miast (Nitras jest kandydatem na prezydenta Szczecina - red.): wybory wygrywa się liczbą głosów mieszkańców, a nie liczbą prymitywnych pokrzykiwań na sali obrad, za które marszałek Sejmu ma obowiązek karać. Na co wcale nie ma ochoty...

Na taką zaczepkę zareagował Nitras, który odpisał:

Żartowniś z pana. Normalnie filut, a tak wygląda prawda o was.

Nitras do tweeta dołączył zdjęcia z sejmowymi stenogramami, na których zapisano okrzyki posłów Prawa i Sprawiedliwości, gdy to oni przerywali występującym na mównicy posłom opozycji.

Można odczytać, że zapisano np. okrzyki posła PiS Dominika Tarczyńskiego "Jawohl!". Konrad Piasecki, dziennikarz współpracujący m.in. z TVN24 i Radiem ZET, dokonał też własnego podsumowania tego, jak karani są posłowie.

Tak posłowie PiS przeszkadzali w obradach

Wymienił tych, którzy byli ukarani obcięciem pensji bądź zakazami wyjazdu. 4 razy był to Nitras, 2 razy poseł PO Michał Szczerba, a po razie: Monika Wielichowska, Henryka Krzywonos, Ryszard Petru, Tomasz Lenz, Kamila Gasiuk-Pichowicz czy Jakub Rutnicki.

Piasecki przypomniał też, jakie rzeczy zdarzało się wykrzykiwać posłance PiS Krystynie Pawłowicz, która karana nie była:

"Stuknij się w głowę”,„Siadaj. I tak będziesz siedział, i tak”, "Idź, zjeżdżaj! Jazda stamtąd!", "Zjeżdżaj stamtąd, Rysiek! Won! Zjeżdżaj już!", "Zejdź stamtąd! Wynocha! Czas się skończył"

"Wyrwało się" też prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdy właśnie do Nitrasa zwrócił się słowami: Zamknij mordę, chamie. Odnotowały to kamery TVN24.

"PO ma krew 96 ludzi na rękach". Ostra kłótnia w Sejmie. Wszystko z powodu pytania o podróże VIP-ów

Więcej o:
Komentarze (199)
Ukarany Sławomir Nitras pisze o marszałku Sejmu: Żartowniś, filut
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 53 razy 35

  A w celi całodzienne odsłuchiwanie Konstytucji tym łotrom z pismafii się należy.

 • andrew1507

  Oceniono 38 razy 24

  KOchamy Was Wyborcy, tylko zagłosujcie na nas ponownie a przysiegamy Wam, że po wielokroć ozłocimy "kaczki z naszej paczki" bo się nam to należy.
  Wam tylko ochłapy+ ze stołu "Ludzkich Panów" obiecujemy solennie.
  Wasz Kaczin

 • damtek

  Oceniono 25 razy 23

  Pani @BeataSzydlo czy dokonała P. wpłaty wypłaconej samej sobie premii, zgodnie z instrukcją Jarosława Kaczyńskiego na Caritas, czy też, jak twierdzą źli ludzie zapewne, wpłaciła P. te pieniądze na parafię swojego syna? Rozwieje P. proszę wątpliwości i opublikuje druk przelewu.
  Piotr Misilo/twitter

 • henyk

  Oceniono 37 razy 23

  Co się odwlecze, to nie uciecze. Wierzę, że władza PiS się prędzej czy później skończy i będę bardzo zdziwiony, jeżeli to chamstwo nie poniesie odpowiedzialności. To nie musi być zemsta, to powinno być zwykłe "podziękowanie".

 • mikejar

  Oceniono 35 razy 23

  KUCHCINSKI to nie FILUT tu prawdziwy FIUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  CALY PIS TO FIUTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A Kownacki przebil swoja GLUPOTA caly PIS WIELOKROTNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • damtek

  Oceniono 26 razy 22

  Podsumujmy mijający tydzień:
  -poseł #Pięta rekrutuje pracownicę za usługi seksualne

  -poseł #Tarczyński ponoć niepobierający świadczeń poselskich, jednak je pobiera

  -premier #Morawiecki atakuje opozycję, której jeszcze niedawno był doradcą

  Cwaniactwo, kłamstwa i #hipokryzjaPiS.
  Szymon Komorowski/twitter

 • damtek

  Oceniono 24 razy 22

  Pomogę Panie redaktorze.
  ŻADEN posel PiS nie został ukarany.
  Tłumaczę to sobie tym,że „zdradzieckie mordy” „kanalie” „pajace” „gorszy sort” to normalny język w tej partii i M.Kuchciński nie odbiera tego jako coś obraźliwego.
  Oni są w innej przestrzeni kulturowej
  S.Neumann do k.Piaseckiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX