Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Ale wróci? "SE": Prezesa PiS czeka operacja

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił w piątek Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Pojawiają się spekulacje co do dalszego leczenia polityka. Jak donosi "Super Express", Kaczyński ma przejść w wakacje operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

Jarosław Kaczyński po kilkudziesięciu dniach wyszedł w piątek z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Pobyt w szpitalu był związany z leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów.

"Po 37 dniach hospitalizacji, stosując różne metody diagnostyczne, zabiegowe, leczenie zachowawcze i usprawniające, udało się doprowadzić stan zdrowia pacjenta do stabilizacji, która pozwoliła na prowadzenie dalszego leczenia w trybie ambulatoryjnym" - napisał w oświadczeniu dyrektor Instytutu profesor Grzegorz Gielerak.

Prezes Jarosław Kaczyński wróci do czynnej polityki wówczas, gdy wyrażą na to zgodę lekarze - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Fakt": Jarosław Kaczyński przejdzie operację

Jak podaje sobotni "Super Express", polityka czeka poważna operacja - wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na "stan zapalny w kolanie i infekcję bakteryjną".

To oczywiście informacje nieoficjalne. Swoje diagnozy lekarze Kaczyńskiego przekazują tylko Beacie Mazurek z PiS (komunikat o wyjściu polityka ze szpitala był wyjątkiem i powstał na jego prośbę). Mazurek wczoraj informowała, że prezes ma się coraz lepiej. 

"Endoproteza stawu kolanowego jest implantem (wszczepem), mającym zastąpić nieodwracalnie zniszczone powierzchnie stawowe, pozwalającym na bezbolesny ruch w zakresie od pełnego wyprostu do zgięcia do 90-100 stopni (nieco ponad kąt prosty). (...) Zbudowana jest z dwóch elementów metalowych (stalowych lub tytanowych) i jednego polietylenowego, umożliwiających wzajemny ruch" - wyjaśnia na swojej stronie internetowej toruński szpital specjalistyczny Matopat.

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Więcej o:
Komentarze (391)
Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Ale czeka go operacja
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 80 razy 66

  Ja na dużo poważniejszą operację leżałam 11 dni, a czekałam na nią dwa lata. A ten gość ponad miesiąc leżał, a przyjęty został z marszu.

 • psycholog11

  Oceniono 47 razy 43

  A ja o Panu prokuratorze Piotrowiczu. Bardzo się obrusza gdy tak go tytułują. Kiedyś w bloku gdzie żyje dużo marynarzy 3 letni chłopiec powiedział do jednej mieszkanki "kulwa kulwa". Ta pobiegła na skargę do jego dziadka, który to skomentował tak. "Proszę Panią w czym problem. Ja już nie pływam 15 lat, a wszyscy wciąż mówią do mnie Panie kapitanie".

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 48 razy 42

  Marnie nauczyli "pacjęta" posługiwania się kulą. Pomyliły mu się strony. Ciekawe dlaczego. Może ta kula wcale nie jest potrzebna?

 • maaac

  Oceniono 43 razy 41

  Tylko przyszyjcie panu Prezesowi wstążeczkę do rękawa bo chwilami zapomina które kolano go rzekomo boli i odciąża kulą to drugie rzekomo zdrowe. Głupio tak wpadać na kłamstwie.

 • evergreen111

  Oceniono 50 razy 40

  Przecież Beata "kamienna morda" Mazurek i Bielan mówili ok. 25 maja, że Kanalia przeszła operację kolana i teraz trwa rehabilitacja?

 • czechy11

  Oceniono 46 razy 32

  Musicie OberPrezesa Kilanko nauczyć lepszego udawania w chodzeniu o kulach bo na razie to disc kiepski z niego aktorzyna. Zreszta strateg tez do dupska.

 • Oceniono 32 razy 28

  Nie zazdroszczę temu lekarzowi który będzie operować naczelnika. Jak coś pójdzie nie tak to prawackie katolskie truchła zlinczują tego gościa oraz jego rodzinę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX