Jarosław Kaczyński już w domu, jest jedno "ale". Mazurek mówi, kiedy wróci do czynnej polityki

- Prezes Kaczyński wróci do czynnej polityki wówczas, gdy wyrażą na to zgodę lekarze - mówi Gazeta.pl rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W piątek 8 czerwca Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Kamera TVN24 zarejestrowała jego powrót do domu na warszawskim Żoliborzu.

Wojskowy Instytut Medyczny wydał w tej sprawie komunikat, informując, że pobyt prezesa Prawa i Sprawiedliwości w szpitalu był związany z leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów.

Dalsze leczenie, w tym rehabilitacja będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym. (...) W czasie hospitalizacji informacje o stanie zdrowia przekazywaliśmy wyłącznie osobie wskazanej przez pana Jarosława Kaczyńskiego – była nią pani Beata Mazurek

- napisano w specjalnym oświadczeniu Wojskowego Instytutu Medycznego.

Beata Mazurek o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

O więcej informacji na temat stanu zdrowia prezesa PiS Gazeta.pl zwróciła się właśnie do rzeczniczki partii Beaty Mazurek. Pytana o to, kiedy Jarosław Kaczyński wróci po pobycie w szpitalu do pracy, odpowiada:

Jak jest pan chory na grypę, to pan nie wie, czy wyzdrowieje za dwa czy za trzy dni. Prezes Kaczyński wróci do czynnej polityki wówczas, gdy wyrażą na to zgodę lekarze.

Rzeczniczka PiS podkreśla też, że nawet podczas choroby Jarosława Kaczyńskiego, jego współpracownicy "mieli z nim stały kontakt i na bieżąco reagowali na wszystkie wydarzenia". - Tutaj nic się nie zmienia - zapewnia.

Choroba i hospitalizacja Jarosława Kaczyńskiego

Wojskowy Instytut Medyczny w oświadczeniu wydanym tego samego dnia zaznaczył, że "trzydziestosiedmiodniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia".

Szybko podjęta celowana interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego oraz zaplanowanie kontynuacji terapii ambulatoryjnej

- czytamy w komunikacie.

W dalszej części WIM wskazuje, że hospitalizacja Jarosława Kaczyńskiego "budziła olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej".

Informujemy, że liczne - nadsyłane na adres Dyrekcji WIM - listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do Adresata. Jednocześnie przypominamy, że w wojskowym szpitalu na Szaserów bardzo restrykcyjnie przestrzegamy zasad informowania o stanie zdrowia naszych pacjentów 

- pada w oświadczeniu.

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Więcej o:
Komentarze (252)
Beata Mazurek o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 62 razy 52

  Czyli w czasie 37 dniowego pobytu jednego szeregowego posła, normalnie jakieś 200 zwykłych Polaków mogło być zdiagnozowanych, leczonych itd, no ale było zajęte.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 50 razy 48

  Polerowanie kolana 37dni. 😂
  Mój tato 2 dni po zabiegu został wypisany do domu. Zabieg odbył się planowo, czyli na drugi dzień po przybyciu na oddział. W sumie w szpitalu był... 4dni ... tak, zwykła artroskopia kolana.
  Uwaga! Nie mam pretensji do lekarzy, przysłużyli się ojczyźnie, izolujsąc mniejszego na ponad miesiąc. Mam nadzieję że rehabilitacja w Soczi i potrwa przynajmniej do śmierci pacjenta (niech nam TAM żyje i 200 lat).

 • owca888

  Oceniono 45 razy 41

  Może mój szampan w lodówce się nie zmarnuje, choć pewnie troszkę jeszcze poleży. Na tym tłitowym zdjęciu on wygląda bardzo kiepsko.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 32 razy 32

  Do niedawna oddawałem krew na Szaserów... Przepraszam, już nigdy więcej nie popełnię tego błędu.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 41 razy 31

  Nie może wrócić do polityki bo boli go noga?
  To on chce wracać pieszo?

 • kosim

  Oceniono 30 razy 30

  Co to jest za sku...elstwo, ja mam skierowanie na operację kręgosłupa, dają mi na Szaserów termin na 2021, a taki konus z kolanem tak od razu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX