Jarosław Kaczyński już w domu, jest jedno "ale". Mazurek mówi, kiedy wróci do czynnej polityki

- Prezes Kaczyński wróci do czynnej polityki wówczas, gdy wyrażą na to zgodę lekarze - mówi Gazeta.pl rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W piątek 8 czerwca Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Kamera TVN24 zarejestrowała jego powrót do domu na warszawskim Żoliborzu.

Wojskowy Instytut Medyczny wydał w tej sprawie komunikat, informując, że pobyt prezesa Prawa i Sprawiedliwości w szpitalu był związany z leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów.

Dalsze leczenie, w tym rehabilitacja będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym. (...) W czasie hospitalizacji informacje o stanie zdrowia przekazywaliśmy wyłącznie osobie wskazanej przez pana Jarosława Kaczyńskiego – była nią pani Beata Mazurek

- napisano w specjalnym oświadczeniu Wojskowego Instytutu Medycznego.

Beata Mazurek o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

O więcej informacji na temat stanu zdrowia prezesa PiS Gazeta.pl zwróciła się właśnie do rzeczniczki partii Beaty Mazurek. Pytana o to, kiedy Jarosław Kaczyński wróci po pobycie w szpitalu do pracy, odpowiada:

Jak jest pan chory na grypę, to pan nie wie, czy wyzdrowieje za dwa czy za trzy dni. Prezes Kaczyński wróci do czynnej polityki wówczas, gdy wyrażą na to zgodę lekarze.

Rzeczniczka PiS podkreśla też, że nawet podczas choroby Jarosława Kaczyńskiego, jego współpracownicy "mieli z nim stały kontakt i na bieżąco reagowali na wszystkie wydarzenia". - Tutaj nic się nie zmienia - zapewnia.

Choroba i hospitalizacja Jarosława Kaczyńskiego

Wojskowy Instytut Medyczny w oświadczeniu wydanym tego samego dnia zaznaczył, że "trzydziestosiedmiodniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia".

Szybko podjęta celowana interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego oraz zaplanowanie kontynuacji terapii ambulatoryjnej

- czytamy w komunikacie.

W dalszej części WIM wskazuje, że hospitalizacja Jarosława Kaczyńskiego "budziła olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej".

Informujemy, że liczne - nadsyłane na adres Dyrekcji WIM - listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do Adresata. Jednocześnie przypominamy, że w wojskowym szpitalu na Szaserów bardzo restrykcyjnie przestrzegamy zasad informowania o stanie zdrowia naszych pacjentów 

- pada w oświadczeniu.

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Więcej o: