Jan Żaryn z PiS uważa, że obniżka pensji to "psucie państwa". Ale będzie głosował "za"

Senator PiS Jan Żaryn wbrew wypowiedziom innych polityków ze swojej partii skrytykował projekt ustawy obniżającej pensje posłów i senatorów. Przyznał wprost, że najprawdopodobniej "przyczyni się ona do psucia państwa".

Ustawa o obniżeniu uposażeń posłów i senatorów czeka na podpis prezydenta. W tym tygodniu przyjął ją Senat - za głosowało 58 senatorów, przeciw był jeden, a dwóch wstrzymało się. W głosowaniu nie wzięli udziału przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.

Ustawa przewiduje obniżenie uposażeń parlamentarzystów o 20 procent. Będą one wynosiły 80 procent wynagrodzenia podsekretarza stanu, które regulują przepisy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Jan Żaryn o ustawie obniżającej uposażenia

W trakcie wtorkowej debaty na temat ustawy głos zabrał senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Żaryn. Zarzucił senatorom Platformy Obywatelskiej, że występują w debacie jako obrońcy państwa, które psuli wcześniej przez osiem lat swoich rządów.

- Żeby była jasność: ja będę głosował za tą ustawą w imię lojalności wobec klubu, wobec tego, że jestem częścią tego kontraktu Prawa i Sprawiedliwości, ale uważam, że my rzeczywiście, głosując za, najprawdopodobniej przyczynimy się do psucia państwa. Ale to my mamy prawo to mówić, a nie wy

- stwierdził Żaryn.

Senator PiS podkreślał na mównicy, że opozycja za sprawą mediów dotarła "do tych słabszych, gorszych cech naszego społeczeństwa, do zazdrości, do różnego typu zawiści". - Z efektem tych zmagań ze słabszymi i lepszymi polskimi charakterami musieliśmy się zmierzyć jako strona rządząca - powiedział Jan Żaryn.

Dodał, że społeczeństwo "nie chce, jak się okazało, żeby urzędnicy państwowi byli dobrze nagradzani".

- Wyżsi urzędnicy państwa polskiego powinni dobrze zarabiać. Pensja jest jedną z miar tego, czy dana instytucja ma autorytet, czy nie. My chcemy budować państwo, które ma autorytet - przekonywał.

Obniżenie uposażeń parlamentarzystów zapowiedział w kwietniu prezes PiS Jarosław Kaczyński tuż po medialnych doniesieniach o nagrodach dla ministrów rządu Beaty Szydło.

Konferencja Grzegorza Schetyny. Lider PO jak ognia unikał pytań o obniżenie pensji posłom

Więcej o:
Komentarze (92)
Senator Jan Żaryn z PiS skrytykował obniżkę uposażeń
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 27 razy 23

  Senator Żaryn uważa, ze obniżka to psucie państwa, ale będzie głosował ZA... bo ważniejsze dla niego niż dobro RP jest miejsce na liście wyborczej PiS!

  No to chyba nic dodać, nic ująć! :D

 • borubar_perejro

  Oceniono 20 razy 20

  Senator RP oświadcza, że będzie psuł państwo. I co mu zrobicie?

 • qqben

  Oceniono 15 razy 15

  I po co ten Pan jest senatorem? Równie dobrze mogłaby siedzieć małpa i przyciskać przycisk. Nie zgadzam się ale zagłosuję za. Dobro Partii Dobrem Narodu. Panie Żaryn, czegoś to Panu nie przypomina? Sam Pan mówił o chorym parlamentaryzmie w latach 1945-1989, gdzie "posłowie" byli marionetkami PZPR. I co teraz?

 • andy121

  Oceniono 15 razy 15

  panie Żaryn jezeli swiadomie glosuje pan za ustawą z pelnym przekonaniem o jej szkodliwości to łamie pan przysięge. jest pan senatorem RP a nie senatoremPIS! TO PANSTWO PANU PLACI A NIE SZEF PARTII

 • def11

  Oceniono 16 razy 14

  Czyli "w imię lojalności wobec klubu" a raczej w imię miejsca na liście wyborczej świadomie będzie głosował za psuciem państwa. Cóż za "propaństwowa" postawa prawego i sprawiedliwego inaczej senatora.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 18 razy 10

  Jeżeli ktoś głosuje przeciwko własnym poglądom to jest

  a/ zerem
  b/ zdradziecką mordą
  c/ zwykłą ku*wą
  d/ posłem PiS

  ?

 • Paweł K.

  Oceniono 9 razy 9

  A co na to pisowskie troliki? Jak tu wytłumaczyć taka wypowiedź? To obniżka uposażenia jest w końcu dobra czy to śpicie państwa? Czy senator to zdrajca działający na niekorzyść państwa?

 • sydio

  Oceniono 9 razy 9

  Lojalność wobec sitwy przedkłada, z pełną profpisowską świadomością, ponad dobro państwa. Moralność kundla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX