Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zdecydowała ws. Twardej. W sądzie nagły poślizg

Wojewódzki Sąd Administracyjny odroczył drugą rozprawę ws. decyzji komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji. Decyzja dotyczy uchylenia postanowienia władz Warszawy odnośnie reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Twardej 8.

Wniosek o odroczenie rozprawy złożył jeden z przedstawicieli komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Zaapelował on o wyłączenie ze składu orzekającego sędziego WSA Elżbiety Sobielarskiej.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji 

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie uchyliła w lipcu zeszłego roku decyzję stołecznego ratusza i odmówiła ustanowienia użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej 8 oraz reprywatyzacji budynków znajdujących się przy ul. Twardej 10. Patryk Jaki, który w tamtym czasie sprawował przewodnictwo nad komisją, stwierdził, że prezydent Warszawy wydała decyzję o reprywatyzacji na podstawie ograniczonej ilości dokumentów. Nie zbadała, kto ma faktyczne prawa do nieruchomości. Komisja wskazała, że zbycie gruntów wywołało poważne szkody dla interesu społecznego. Doszło m.in. do przeniesienia miejskiego gimnazjum.

Sprawa ul. Twardej. Zapłacił ułamek ceny

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji dodała również, że za nabycie udziałów w nieruchomości ustalono znacznie zaniżone kwoty. Niektórzy nabywali prawa do nieruchomości za 1 proc. ich realnej wartości.

"PiS nie chce całościowo rozwiązać problemu reprywatyzacji"

Więcej o: