Beata Mazurek krytycznie o słowach kandydatki na ambasadora w Warszawie. "Nie powinna tego mówić"

Słowa kandydatki na ambasador USA w Warszawie w ogóle nie powinny były paść - twierdzi rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Georgette Mosbacher podczas przesłuchań w Senacie skrytykowała m.in. ustawę o IPN wskazując ją jako źródło wzrostu antysemityzmu w Europie Wschodniej.

Georgette Mosbacher, nominowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, wygłosiła oświadczenie przed senacką komisją spraw zagranicznych.

Mosbacher krytykuje ustawę o IPN

Pytana o kwestie uchodźców zasugerowała, że Polska powinna wziąć na siebie „sprawiedliwy udział” w rozwiązaniu problemu ludzi, którzy znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Mosbacher skrytykowała także ustawę o IPN a nawet przypisała jej wywołanie fali antysemityzmu w Europie Wschodniej.

Senator Johny Isakson, który pytał o antysemityzm, wyglądał na zaskoczonego odpowiedzią i poprosił o jej sprecyzowanie. - Powiedziałam, że będę współpracować z Polską, by żadne ustawy nie wywoływały uprzedzeń. Nietolerancja w jakiejkolwiek formie jest nie do zaakceptowania - tłumaczyła kandydatka na amabasadora. 

Reakcja polskich władz

Słowa 71-letniej kandydatki na ambasadora w Warszawie natychmiast spotkały się z krytyczną oceną ze strony polskiej delegacji rządowej, która przebywa w Waszyngtonie.

Dzień później odniosła się do nich także rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Podkreśliła, że takie słowa w ogóle nie powinny paść. Szczególnie - jak mówiła Beata Mazurek - z ust osoby, która jeszcze nie objęła funkcji w Polsce. Rzeczniczka tłumaczy wypowiedź przyszłej ambasador nieznajomością uzasadnienia i argumentów, które leżały u podstaw przyjęcia ustawy o IPN.
Jak dowiedziało się Polskie Radio, sprawa wypowiedzi przyszłej ambasador zostanie poruszona przez polskich dyplomatów przebywających w Waszyngtonie podczas dzisiejszego spotkania z asystentem sekretarza stanu USA do spraw Europy i Eurazji Wessem Mitchellem.

Więcej o:
Komentarze (105)
Beata Mazurek reaguje na słowa Mosbacher
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 33 razy 19

  Mazurkowi może się nie podobać ale to nie ona mianuje ambasadora tyko Trump

 • grobelozaur

  Oceniono 20 razy 14

  Myślę, że jeśli ktoś powinien milczeć to wiecznie rozdziawiona Beata "koń" Mazurek.

 • def11

  Oceniono 20 razy 14

  Mazurek powinna wystąpić przed kongresem i wyłożyć co "leżało u podstaw przyjęcia ustawy o IPN."
  Świat wstrzymałby oddech a bieg historii odmieniony został.

 • czechy11

  Oceniono 24 razy 14

  Amerykanka na pewno bardzo się przejmie ujadaniem nieruchomej gęby z PRL PiS.

 • lilo150

  Oceniono 19 razy 13

  wychyliło kacze lajno dziób z koryta i kwacze, tylko kto tego słucha?

 • acide94

  Oceniono 16 razy 10

  Beata Mazurek jest k..rwą reżimu Dziewiczego Jarka - jak będzie trzeba, zacznie przysięgać, że 2 + 2 = 5.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX