Jarosław Kaczyński laureatem nagrody "Osobowość 5-lecia". Laureatów z PiS jest więcej

Jarosław Kaczyński został laureatem nagrody "Osobowość 5-lecia" przyznanej przez Telewizję Republika. Kaczyński przebywa w szpitalu. Do TV Republika wystosował list.

Nagrodę dla Jarosława Kaczyńskiego wręczała Dorota Kania. Powiedziała, że "prezes Prawa i Sprawiedliwości jest politykiem, który doprowadził do zjednoczenia prawicy. To właśnie dzięki niemu powstało ugrupowanie, które jest największa siłą w polskim parlamencie". 

Jarosław Kaczyński: to wielki zaszczyt

"Jarosław Kaczyński, wie - tak samo jak wiedział jego brat śp. Prezydent Lech Kaczyński, że tylko zjednoczona prawica jest w stanie wygrać z tymi, którzy chcą Polski słabej, zależnej od innych, bez żadnych wartości. Jarosław Kaczyński doprowadził do powstania ugrupowania, które reprezentuje przekonania większości Polaków – dumę narodową, przywiązanie do wartości chrześcijańskich, troskę o Polskę. I z tych właśnie powodów kapituła nagród Telewizji Republika przyznała tytuł osobowości 5-lecia Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości" - mówiła Dorota Kania. 

"To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany. Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście" - napisał prezes PiS

Jarosław Kaczyński chory w szpitalu

Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Nagrodę "Osobowość 5-lecia" odebrał w jego imieniu Krzysztof Sobolewski z PiS. Jak powiedział, prezesa nie ma na gali "z wiadomych państwu powodów".

Na co jest chory Jarosław Kaczyński? W komentarzach na portalach społecznościowych wielokrotnie pojawiały się spekulacje, że dolega mu coś poważnego, np. rak. Pisał o tym na Twitterze m.in. Paweł Deresz. To wszystko informacje niepotwierdzone, a wręcz dementowane przez partię rządzącą. PiS informował, że Jarosław Kaczyński ma chore kolano. 

Nagrody TV Republika

Nagrodę w kategorii "Polityk" dostał premier Mateusz Morawiecki (w jego imieniu odebrał ją Marek Suski).

Laureatem nagrody widzów w kategorii "Osobowość roku" został Antoni Macierewicz.

Jan Pietrzak został laureatem nagrody Telewizji Republika w kategorii "Kultura". 

Nagroda Przyjaciela Telewizji Republika trafi do Viktora Orbana. Odebrała ją ambasador Węgier. - Niech żyje Polska niepodległa, sto lat dla Telewizji Republika - mówiła Orsolya Zsuzsanna Kovacs.

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast