Sprawa Pięty zamknięta? Są nowe wiadomości posła. Pytał o słabości "planu likwidacji terroryzmu"

Sprawa domniemanego romansu posła PiS Stanisława Pięty z Izabelą Pek wygląda na "zamkniętą", ale na jaw wychodzą kolejne wiadomości, jakie słał on do kobiety. W jednej z nich pytał o słabości jego planu "likwidacji terroryzmu w Europie".

Stanisław Pięta stracił miejsce w dwóch komisjach i został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości - to efekty sprawy z Izabelą Pek, którą opisywał w ostatnich dniach "Fakt". Domniemany romans z modelką poseł miał skomentować poprzez oficjalne oświadczenie, ale ostatecznie tego nie zrobił.

Jak donosi "Fakt", decyzję w sprawie Pięty miał wydać sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wciąż przebywa w szpitalu. Kaczyński miał też podpisać decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec Pięty.

Poseł Pięta konsultuje plan "likwidacji terroryzmu"

To nie są jedyne nowe informacje o znajomości Pięty z Pek. "Fakt" publikuje na swoich łamach wiadomości, jakie poseł PiS miał wysyłać do kobiety.

Według dziennika, Pięta w jednej z nich pyta Pek, czy "widzi słabości" jego planu "likwidacji terroryzmu w Europie". "Chodzi mi o pierwsze wrażenie" - wskazuje poseł.

Następnie w 10 punktach, zaczynając od umowy z "Namibią, RPA, Angolą lub Mozambikiem dotyczącą przesiedlenia", budowania miasteczka do przesiedlonych, a kończąc na pełnej procedurze przenoszenia osoby podejrzanej o terroryzm, poprzez m.in. "wyroki wojskowych sądów doraźnych".

Pięta poza komisjami

5 czerwca sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold będzie przesłuchiwać m.in. byłego szefa BOR Mariana Janickiego. W związku z decyzją PiS na komisji zapewne nie pojawi się poseł Pięta.

To samo tyczy się zaplanowanego na 7 czerwca posiedzenia komisji ds. służb specjalnych. Stanisław Pięta członkiem tej komisji jest od kwietnia 2018 roku i jak zapewnia, znajomość z Izabelą Pek zakończył przed tym, jak trafił do komisji ds. służb specjalnych.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o: