"Wiadomości" TVP o 4 czerwca: "symbol zdrady". A pięć lat temu? Jest archiwalne wideo z Ziemcem

"Wiadomości" TVP swój materiał o 4 czerwca 1989 roku zatytułowały "4 czerwca - symbol zdrady i zmowy elit". Część komentatorów nie może uwierzyć, że prowadzący Krzysztof Ziemiec "dał twarz" takiej wiadomości. Tym bardziej, że kilka lat temu w "Wiadomościach" firmował zupełnie inny przekaz.

"Wiadomości" TVP zaczęły poniedziałkowe wydanie od wyboru kadry na Mundial w Rosji. Pod koniec najważniejszego serwisu informacyjnego TVP, po m.in. materiale o wizycie Mateusza Morawieckiego u papieża, znalazło się też miejsce na wspomnienie rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Na ekranie pojawił się prowadzący Krzysztof Ziemiec, a na pasku napis: "4 czerwca - symbol zdrady i zmowy elit". Reporter Jan Korab przypomniał m.in. odwołanie rządu Jana Olszewskiego. 

"Wiadomości" TVP o 4 czerwca wywołały oburzenie

- Nic smutniejszego dziś nie zobaczycie. Publiczne media lżące najważniejsze wybory - wybory, które de facto otworzyły drogę demokratycznym przemianom. I Krzysztof Ziemiec, który wybrał kilka srebrników - skomentowała Barbara Nowacka. 

Na Twitterze głosy oburzenia mieszają się z głosami zdziwienia. Tomasz Setta z radia TOK FM przypomniał, jaki materiał Ziemiec firmował zaledwie 5 lat temu. - Zaledwie 5 lat różnicy - napisał dziennikarz.

Krzysztof Ziemiec 5 lat wcześniej

"4 czerwca Polacy pokazali, że ponad wszystko cenią sobie wolność" - zapowiadał - także w "Wiadomościach" TVP, ale tych z 2013 roku, Krzysztof Ziemiec. 

Oto nagranie "Wiadomości" z 4 czerwca 2013 r.

 

Komentarzy odnośnie wydania z 4 czerwca 2018 r. przybywa.

Więcej o: