Rafał Trzaskowski: Będę na Paradzie Równości. Obiecuje też związki partnerskie

Rafał Trzaskowski zapowiedział udział w Paradzie Równości. - Związki partnerskie to absolutny wymóg - podkreślił kandydat na prezydenta Warszawy. PO nie pierwszy raz składa deklaracje dotyczące tej inicjatywy.

Parada Równości 2018 już 9 czerwca. Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PO, zadeklarował, że wybiera się ten wielki marsz w obronie równości. Co więcej, w rozmowie z TOK FM stwierdził, że Parada Równości powinna być objęta patronatem miasta. 

Trzaskowski idzie na Paradę Równości. Czy w ślad za nim ruszy PO?

Takiej decyzji - wyczekiwanej przez środowiska LGBT - nigdy nie podjęła urzędująca prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Sama też na parady nie chodziła. 

Gronkiewicz-Waltz patronuje Halowemu Pucharowi Polski w Ujeżdżeniu. Paradzie Równości - nie [FELIETON WIKTORII BECZEK]

Rafał Trzaskowski obiecuje związki partnerskie

Rafał Trzaskowski idzie dalej. W TOK FM zadeklarował, że PO chce doprowadzić do uchwalenia związków partnerskich. - To jest kwestia praw obywatelskich. To nie ma nic wspólnego z tym, czy ktoś jest lewicowy czy centrowy. To jest absolutny wymóg, to są zasady cywilizowanego świata - podkreślał polityk.

Rzeczywiście, podobne tezy nie wzbudziłyby kontrowersji nawet wśród konserwatywnych polityków w wielu krajach UE (np. Niemczech czy Wielkiej Brytanii). Związki partnerskie są uznawane nawet na Węgrzech, gdzie od lat rządzi Viktor Orban.

W Polsce natomiast PO przez wiele lat rządów nie doprowadziła do uchwalenia ustawy o związkach partnerskich, nie mówiąc już o wprowadzeniu równości małżeńskiej. Czy to się zmieni? Oprócz Rafała Trzaskowskiego powrót do rozmowy o związkach partnerskich po kolejnych wyborach zapowiedział też szef Platformy, Grzegorz Schetyna. "Po wyborach? Panie Grzegorzu, słyszeliśmy już takie deklaracje" - oburzali się działacze na rzecz równości małżeńskiej. 

Wybory samorządowe 2018

Rafał Trzaskowski startuje w wyborach samorządowych 2018. Kiedy odbędą się wybory samorządowe 2018? W grę wchodzą trzy niedziele na przełomie października i listopada. Kontrkandydatem Trzaskowskiego jest Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości PiS.

Więcej o:
Komentarze (200)
Rafał Trzaskowski: Parada Równości z patronatem miasta
Zaloguj się
 • ruch.lewostronny

  Oceniono 29 razy 13

  A propos ru...ia...

  🔴W 2004 roku Platforma Obywatelska przeprowadziła akcję „4 x tak”.
  Zebrano 750 tys. podpisów.
  Postulaty dotyczyły likwidacji Senatu, zmniejszenia liczby posłów do 230, utworzenia jednomandatowych okręgach wyborczych i zniesienia immunitetu poselskiego.

  Po wygranych wyborach podpisy zostały spalone. Policzmy, jaki % wyborców PO został wtedy wyru...y.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 13

  Bardzo fajnie że będzie Pan na paradzie równości, tylko że prezydent miasta nie jest od zajmowania się związkami partnerskim... tylko od tego żeby chodniki nie były krzywe a trawniki wolne od psich kup

 • wolverine_14

  Oceniono 51 razy 9

  Trzaskowski jest na prawdę głupi jeżeli myśli, że obietnicą spełnienia tęczowych postulatów wygra wybory... zyska 2% , a straci 12-20% .

 • wiadomosc.mail

  Oceniono 18 razy 6

  Nie popieram Jakiego, ani PiSu, ale Trzaskowski jest rzeczywiście bardzo cienki.... Nie zgadza się na likwidacje Okęcia - ale Okęcie nie należy do "miasta"... będzie uchwalał związki partnerskie - ale to nie "miasto" o tym decyduje... Kompletny nieporadny, cienki i bez charyzmy...
  Nie chciałbym Warszawy rozpomnikowanej, rozmodlonej i narodowej jak za Jakiego, ale takiego Prezydenta jak Trzaskowski też absolutnie NIE! To jakiś mydłek...
  Trzeba szukać innego Prezydenta.

 • zenekciec

  Oceniono 14 razy 6

  To w koncu Antek bedzie mogl poslubic Miska .

 • normalny1977

  Oceniono 21 razy 5

  A jak on może przyczynić się do legalizacji związków partnerskich zostając Prezydentem Miasta Warszawy. Może mi to wyjaśnić jakiś PR-owiec.

 • razec11

  Oceniono 23 razy 5

  Czy nie ma już w Polsce poważnych problemów. Już wiadomo że nie wygra. Czy oni naprawdę uważają że to jest najlepszy strzał wyborczy. Dla mnie to strzał w obie stopy naraz.

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego PO ma takich miałkich bezjajecznych polityków? To już lepiej byłoby Krzysia Ibisza wystawić. Też piękny, ale przynajmniej ma coś do powiedzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX