Mateusz Morawiecki w Szczecinie: duże rodziny są drogą do wielkiej Polski

Premier Mateusz Morawiecki w Szczecinie spotkał się z rodzinami wielodzietnymi. Stwierdził, że przez lata były one źle traktowane, ale rząd PiS rozumie ich potrzeby.

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w VI Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie.
Nawiązując do słów Joanny Krupskiej, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", premier mówił o szczególnej roli rodzin wielodzietnych.

Mateusz Morawiecki o roli rodziny

Mateusz Morawiecki stwierdził, że w III Rzeczpospolitej rodziny wielodzietne były traktowane przez elity i niektóre media niesprawiedliwie - były poddawane "dziwnemu ostracyzmowi" i nazywane "rodzinami patologicznymi". Tymczasem - jak mówił premier - "duże rodziny dźwigają na sobie ciężar kolejnych stu lat naszej niepodległości". Szef rządu dodał:

duże rodziny są drogą do wielkiej Polski, do zrealizowania Polski naszych marzeń.

Premier rządu PiS zadeklarował też, że rządzący rozumieją wielodzietne rodziny. - Rozumiemy potrzeby i życie dużych rodzin, jak nikt przed nami - mówił.

Mateusz Morawiecki dostał statuetkę "Przyjaciel Dużych Rodzin 2018".

VI Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie

Do Szczecina przyjechało ponad tysiąc dwustu przedstawicieli rodzin wielodzietnych z Polski i Europy - w tym 150 Łotyszy, 100 Węgrów, 50 Litwinów i ponad 20 osób z Niemiec, Francji, Portugalii i Hiszpanii. Tematem przewodnim trwającego od zjazdu jest wsparcie dla rodziców, których praca polega na wychowywaniu dzieci w domu. Omawiano m.in. propozycję rządu wprowadzenia emerytur dla matek co najmniej czwórki dzieci.

W ramach zjazdu odbywa się też IX Europejska Konferencja Dużych Rodzin.
Dla rodziców i dzieci przygotowano liczne atrakcje - ponad 70 różnych warsztatów.

Więcej o: