Rośnie poparcie największych partii. PiS i PO na czele sondażu, a za nimi długo, długo nic

Rośnie poparcie PiS, rośnie też Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania - Kukiz'15, Nowoczesna i SLD.

Gdyby wybory odbyły się teraz, PiS zwyciężyłby z poparciem 36 proc. wyborców. Za partią Jarosława Kaczyńskiego znalazłaby się Platforma Obywatelska z poparciem 28 proc. osób. Oba ugrupowania zyskują po trzy punkty procentowe w stosunku do sondażu z kwietnia - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN.

Sondaż wskazuje, że w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania - Kukiz'15 z poparciem w wysokości 6 proc. (+ 1 p.p.), Nowoczesna z 5-procentowym poparciem (- 1 p.p.) i SLD, również z 5 proc. poparcia, ale spadkiem o 3 p.p. w stosunku do ubiegłego miesiąca.

Poniżej progu procentowego znalazły się PSL (4 proc.), Wolność (4 proc.), Razem (2 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.).

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowała firma Kantar Millward Brown w dniach 28-29 maja na reprezentatywnej próbie 1001 osób. Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną.

Spadek PiS w sondażu IBRIS

Również w środę poznaliśmy wyniki sondażu IBRIS dla Onet.pl. W nim na PiS głos oddałoby 33,3 proc. badanych (spadek o 1,2 p.p.). Z kolei o 3,3 p.p. więcej chce głosować na PO, która uzyskała wynik 27,6 proc. 

Konwencja samorządowa PiS. Kaczyński: Zdarzyły się nam potknięcia. Te potknięcia w jakiejś mierze przełożyły się także na poparcie dla nas

Więcej o: