Kancelaria Sejmu nie dopuści do powtórki z protestu? "Efektywność zakazu wstępu do rozważenia"

Centrum Informacyjne Sejmu opublikowało podsumowanie na temat protestu osób niepełnosprawnych. Według CIS "niewykluczone" jest, że należy rozważyć "efektywność zasad wstępu" na teren parlamentu. Kancelaria Sejmu ma też oszacować koszty strajku - na razie nie wiadomo, z jakich środków zostaną one pokryte.

Centrum Informacyjne Sejmu w swoim podsumowaniu wydarzeń między 18 kwietnia a 27 maja (protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów trwał 40 dni), wskazuje m.in., że protestujący sami wybrali miejsce blisko stanowisk dziennikarskich.

Kancelaria Sejmu zaproponowała skorzystanie z noclegu w hotelu sejmowym, bądź w sali komisyjnej (nr 102) w głównym gmachu, przy korytarzu wiodącym z holu głównego Sejmu do Senatu. Osoby protestujące odmówiły skorzystania z przedstawionych im propozycji

- czytamy. Oprócz tego CIS wskazuje, że niepełnosprawni uczestnicy protestu mieli dostęp do pomocy medycznej, fizjoterapeuty i spacerów, a kontakt strajkujących ze światem zewnętrznym "był na bieżąco relacjonowany przez akredytowanych w Sejmie dziennikarzy".

W ten sposób CIS odpiera zarzuty, że Kancelaria Sejmu ograniczała pracownikom mediów dostęp do parlamentu (do Sejmu nie byli wpuszczani dziennikarze nieposiadający stałych akredytacji).

CIS: Analiza wykaże, z jakich środków pokryte zostaną koszty protestu

Jak poinformowało CIS, Kancelaria Sejmu obecnie podsumowuje koszty związane z 40-dniowym protestem, a obecnie w miejscu, gdzie strajkowano "trwają prace o charakterze porządkującym i remontowym".

Kto pokryje te koszty? CIS stwierdza:

Decyzja z jakich środków będą te koszty ostatecznie pokryte musi być poprzedzona dogłębną analizą finansową i prawną.

"Niewykluczone zmiany zasad wstępu na teren parlamentu"

Na koniec publikacji CIS pada jednak zdanie, które sugeruje, że w najbliższym czasie mogą zmienić się zasady wstępu do parlamentu:

Niewykluczone, że do rozważenia przez Kancelarię Sejmu i Straż Marszałkowską będzie także efektywność dotychczasowych zasad wstępu na teren parlamentu.

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o:
Komentarze (109)
Podsumowanie protestu w Sejmie. CIS o kosztach i zasadach wstępu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 34

  Wyborcy panie marszałku też przeanalizują co żeście tam odstawili. Spokojnie, nie każdego da się kupić bądź zastraszyć. Miliony poszły na wasze jak to już wiadomo miesięcznice erotyczne, a będziecie wyliczać ile niepełnosprawni wody zużyli do kąpieli. Wstyd.

 • terazjakinick

  Oceniono 28 razy 26

  Niech lepiej pilnują kto tam w hotelu poselskimi kopuluje.

 • tomtg123

  Oceniono 32 razy 22

  PZPR też się chowała przed narodem za płotami, za murami, za plecami ZOMOwców...
  Idziemy po was, pisiory. Wybory coraz bliżej.
  A po wyborach da Bóg, że będziecie mieli zakaz spacerów i zakaz dostępu do kibla w więzieniu, czyli mniej-więcej to samo, co ten gnój Kuchciński zrobił niepełnosprawnym. To będzie prawe i sprawiedliwe.

 • acototak

  Oceniono 22 razy 20

  Sejm nie jest od tego żeby uchwalać ustawy poprawiające byt Polaków, więc odczepcie się od Kuchcińskiego. Ma dość zmartwień, nawet pomidory nie chcą mu rosnąć.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 20

  Proponuję nie wpuszczać nikogo, zwłaszcza posłów opozycji. Kondziu Morawiecki zagłosuje za wszystkich.

 • jael53

  Oceniono 19 razy 17

  Ładnie byłoby pokryć te koszty z tych paruset milionów, którymi tylko co podtuczono tę Narodową Fundację Wolności czy też Fundację Wolności Narodowej... czy jeszcze jakoś inaczej.

 • baska_w5

  Oceniono 20 razy 16

  Najbardziej efektywną zasadą wstępu na teren parlamentu będzie wpuszczanie wyłącznie marszałka Kuchcińskiego, by ogłaszał wynik głosowania i posła J.Kaczyńskiego, który będzie głosował za wszystkich posłów z PiS (bo i tak głosują jak on każe), a opozycja jest zbędna - przecież i tak zgodnie z wolą marszałka nie ma prawa głosu.

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 15

  "Kancelaria Sejmu nie dopuści do powtórki z protestu? "Efektywność zakazu wstępu do rozważenia"
  -----
  WSTEP BEZ PRZEPUSTEK, TYLKO I WYLACZNIE DLA PARTII RZADZACEJ I JES WSPIERAJACYCH KUKIZO - NAZIOLI + BRUKOWCOW, SZMATLACOW SPELNIAJACYCH MISJE PRO-RZADOWA I KULSOWNOW KUCHCINSKIEGO, DO ZWALCZANIA NIEPROSZONYCH GOSCI!

  DLA RESZTY - WSTEP ZAKAZANY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX