Aleksander Kwaśniewski o inicjatywie Andrzeja Dudy: Hucpa, robienie z obywateli durniów

Aleksander Kwaśniewski ogłosił bojkot referendum konsultacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy. - To hucpa, w której nie można brać udziału. Jest granica robienia z obywateli durniów - oznajmił w Radiu ZET były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski skomentował zapowiadane przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji.

Ogłaszam bojkot prezydenckiego referendum ws. konstytucji. Mamy do czynienia z niepoważną sprawą, całkowicie PR-owską. (...) Jesteśmy pod koniec maja i nie wiemy czy referendum w ogóle będzie, nie wiemy jakie będą pytania. Nikt o tym nie dyskutuje. Czuję się oszukiwany

- mówił w Radiu ZET były prezydent. Jak wyliczał Kwaśniewski, inicjatywa referendum pojawiła się 11 listopada 2016 roku i od tamtego czasu tylko "coś mgliście się dyskutuje" na ten temat.

Według Kwaśniewskiego referendum zapowiedziane przez prezydenta to "hucpa, w której nie można brać udziału".

Jeżeli nam się proponuje rozmowę o pytaniach w miesiąc czy 2 miesiące, to jest to niepoważne traktowanie obywateli. Jest w Polsce granica robienia z obywateli durniów. Właśnie to jest moment, żeby powiedzieć stop, dość

- powiedział Kwaśniewski, zaznaczając przy tym, że gdy opracowywano obecnie obowiązująca konstytucję, to rozmowy na jej temat trwały 6 lat.

Referendum prezydenta Andrzeja Dudy

Organizację referendum konsultacyjnego prezydent zapowiedział oficjalnie 3 maja 2017 roku. Od czasu ogłoszenia tego pomysłu odbywały się spotkania prezydenta i jego ministrów z różnymi środowiskami, przeprowadzano konferencje, odbył się nawet kongres w tej sprawie.

Kwaśniewski o rządach PiS: To rozmowa pana z chamem. I dalej: "Jak chamy podnoszą łeb, to..."

Więcej o:
Komentarze (249)
Aleksander Kwaśniewski o referendum Andrzeja Dudy: To hucpa
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 77 razy 67

  Świat i Polacy do tej pory nie mogą zrozumieć, jak Niemcy mogli w 1933 roku wybrać i popierać bandę ewidentnych wariatów i oszustów.
  80 lat później Polacy w WOLNEJ Polsce zafundowali sobie powtórkę tego obłędu. Ludzie za kilkanaście lat też się będą pytać, jak mogło w ogóle dojść do czego takiego.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 70 razy 58

  jeszzce nie tak dawno suweren był mądrzejszy i wybrał sobie mądrego człowieka na prezydenta, a w 2015 zgłupiał

 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 35 razy 35

  Ale referendum nie jest dla suwerena, ono jest dla władzy i dla zachodnich mediów.
  A referendum 3xTAK pamiętacie z historii ???

 • ewulka987

  Oceniono 37 razy 31

  Popieram . Trzeba zbojkotować to tylko medialne referendum ( jeżeli Senat się zgodzi ?) ,bo suweren nie jest tak głupi jak się Adrianowi wydaje.Sekta Pis pójdzie potulnie skreślać i Kukiz'15 jako przestawka rządzących,a reszta powinna olać ten lans łamacza konstytucji.

 • jes-ter

  Oceniono 35 razy 27

  Żadne tricki i spektakle polityczne dotyczące manipulowania przy Konstytucji, nie uchronią Dudy przed Trybunałem Stanu.

 • kroliklesny

  Oceniono 30 razy 26

  Takie referendum, jaki suweren! Glupi suweren to i glupie referendum, dotyczace Konstytucje, zapowiadane przez notorycznie ja lamiacego "prenzydenta", do ktorego tylko pstrag sie zblizyl w czasie ostatniej amerykanskiej wizyty. Tez dobrze, mogl zlowic stary kalosz...

 • marywil2012

  Oceniono 26 razy 22

  celem dudy jest ratowanie własnej d..y. złamał konstytucje wielokrotnie w sprawie TK, także ułaskawienie swoich kumpli przed zakończeniem postępowania było niekonstytucyjne, następnie podpisanie ustaw niekonstytucyjnych dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Słusznie lęka się, że będzie pociągnięty do odpowiedzialności przed TS za to, więc próbuje wywołać wrażenie, że obowiązująca konstytucji i tak ma zostać zmieniona i obywatele uczestnicząc lub nawet nie uczestnicą przejmują odpowiedzialność za jej kształt. Problem polega na tym, że tryb zmiany konstucji nie ma nic wspólnego z treścią referendum. Sam duda też nie ma wpływu na to, bo o tym jak będzie wyglądał projekt. o tym zadecydują neobolszewicy piotrowicz z kaczyńskim. a zatem dudo cmoknij się dudę.

 • matylda1001

  Oceniono 23 razy 21

  Gdyby tak można było wybrać jeszcze raz Kwaśniewskiego... To był najlepszy prezydent ze wszystkich i długo podobny się nie trafi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX