Aleksander Kwaśniewski o inicjatywie Andrzeja Dudy: Hucpa, robienie z obywateli durniów

Aleksander Kwaśniewski ogłosił bojkot referendum konsultacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy. - To hucpa, w której nie można brać udziału. Jest granica robienia z obywateli durniów - oznajmił w Radiu ZET były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski skomentował zapowiadane przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji.

Ogłaszam bojkot prezydenckiego referendum ws. konstytucji. Mamy do czynienia z niepoważną sprawą, całkowicie PR-owską. (...) Jesteśmy pod koniec maja i nie wiemy czy referendum w ogóle będzie, nie wiemy jakie będą pytania. Nikt o tym nie dyskutuje. Czuję się oszukiwany

- mówił w Radiu ZET były prezydent. Jak wyliczał Kwaśniewski, inicjatywa referendum pojawiła się 11 listopada 2016 roku i od tamtego czasu tylko "coś mgliście się dyskutuje" na ten temat.

Według Kwaśniewskiego referendum zapowiedziane przez prezydenta to "hucpa, w której nie można brać udziału".

Jeżeli nam się proponuje rozmowę o pytaniach w miesiąc czy 2 miesiące, to jest to niepoważne traktowanie obywateli. Jest w Polsce granica robienia z obywateli durniów. Właśnie to jest moment, żeby powiedzieć stop, dość

- powiedział Kwaśniewski, zaznaczając przy tym, że gdy opracowywano obecnie obowiązująca konstytucję, to rozmowy na jej temat trwały 6 lat.

Referendum prezydenta Andrzeja Dudy

Organizację referendum konsultacyjnego prezydent zapowiedział oficjalnie 3 maja 2017 roku. Od czasu ogłoszenia tego pomysłu odbywały się spotkania prezydenta i jego ministrów z różnymi środowiskami, przeprowadzano konferencje, odbył się nawet kongres w tej sprawie.

Kwaśniewski o rządach PiS: To rozmowa pana z chamem. I dalej: "Jak chamy podnoszą łeb, to..."

Więcej o: