Morawiecki podsumował protest w Sejmie. "Takie gierki i awantury nie będą tolerowane"

Takie gierki i awantury z wykorzystaniem osób najbardziej pokrzywdzonych przez los nie będą tolerowane przez nas. Na pewno w ten sposób z nami nie wygracie - mówił Mateusz Morawiecki komentując zakończony w niedzielę protest w gmachu Sejmu.

W niedzielę grupa matek i osób z niepełnosprawnościami, którzy przez 40 dni okupowali korytarz w Sejmie domagając się przyznania dodatkowych 500 złotych na opiekę, postanowili zawiesić protest. Dzień później do przerwania protestu odniósł się Mateusz Morawiecki. Najpierw stwierdził, że osobiście cieszy się z faktu jego zakończenia i zapewniał, że jego rząd zamierza prowadzić dialog z osobami domagającymi się poprawy warunków życia osób niepełnosprawnych. Szybko jednak zwrócił się nie do tych, którzy domagali się spełnienia postulatów, tylko tych, którzy protest popierali. Wprost oświadczył, że "była to próba zbicia politycznego kapitału na ludzkim nieszczęściu".    

Nie będziecie w stanie szantażować nas w ten sposób. My jesteśmy rządem bardzo wrażliwym społecznie, a przedstawiciele turboliberalnej opozycji, która prawie nic nie zrobiła dla poprawy losu osób niepełnosprawnych, na pewno teraz zobaczą, jak szerokie działania już zrobiliśmy i robimy dla wsparcia różnych grup społecznych - mówił na konferencji Morawiecki. 

Jak stwierdził, rząd PiS jest "najbardziej prospołecznym rządem ostatnich 30-lat".

- To nie tylko program 500+, ale też programy dla seniorów i innych grup społecznych, na które wydajemy 40 albo i więcej miliardów złotych rocznie. To są pieniądze, które wyrwaliśmy mafiom VAT-owskim, które aż za dobrze się czuły w czasach rządów naszych poprzedników z PO i PSL - podkreślił. 

Na koniec jeszcze raz zwrócił się bezpośrednio do opozycji, której przedstawiciele wspierali protestujących. 

- Takie gierki i awantury z wykorzystaniem osób najbardziej pokrzywdzonych przez los nie będą tolerowane przez nas. Na pewno w ten sposób z nami nie wygracie - stwierdził.
Więcej o:
Komentarze (369)
Morawiecki do opozycji po proteście niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • 6nine9

  Oceniono 102 razy 80

  Ten koleś to niesamowity oszust i klamca.
  Zyski z vat to może 5-8 mld zl, n dobrze o tym wie. Dzieki narzędziom fiskalnym przygotowanym przez poprzedników. Kto umie liczyć i myśleć wie o tym, on też.
  Ale jego elektorat to ciemny lud ktory sam nie myśli qlbo nie zna się na ekonomii. Klamstwo powtarzóne 100 razy staje się prawdą.... to Goebbels?

 • grobelozaur

  Oceniono 72 razy 64

  "Takie gierki i awantury nie będą tolerowane"

  i dlatego Matołuszku twój czas się kończy :)

 • freud1

  Oceniono 70 razy 64

  "My jesteśmy rządem bardzo wrażliwym społecznie."
  Fakt.
  "Niech jada" waadza do lekarzy rezydentow protestujacych ws. glodowych pensji.
  "Szatańskie wręcz". Waadza o czarnych protestach.
  "SIadaj... kulson". To do bialych roz.

 • Andrzej Andrzej

  Oceniono 67 razy 63

  Nic dodać, nic ująć. Ta wypowiedź obrazuje najdokładniej jak może Pana Morawieckiego. Życzę Panu aby te miliony, których nie jest Pan nawet w stanie spożytkować ochroniły Pana przed niepełnosprawnością. Miliony, które zdobył Pan żerując na ludzkiej pracy. Nie jest Pan żadnym wynalazcą nie wymyślił Pan nic co mogłoby służyć społeczeństwu. Posiadł Pan umiejętność skubania niewielkich kwot z całej rzeszy ciężko pracujących ludzi (jak większość bankierów). A teraz jak przyszło wspomóc tych, którzy są najsłabsi to pokazuje Pan jaki Pan stanowczy, jaki silny, jaki nieugięty, jaki oddany społeczeństwu.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 52

  Musi być z panem prezesem słabiutko skoro taki powolniak jak Morawiecki zaczął grozić paluszkiem..Może za swoich kolegów partyjnych byś guzdrałku wziął i przeprosił.

 • unixyz

  Oceniono 56 razy 50

  pycha kroczy zawsze przed upadkiem

 • zmichalg1

  Oceniono 61 razy 43

  Morawiecki, który przez całą karierę zawodową był liberałem, teraz psioczy na "turboliberalną" opozycję.
  Cóż... podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.

 • remo29

  Oceniono 49 razy 41

  Co za obłudna łajza. Potem powie menda, że to słowa wyrwane z kontekstu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX