Śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich" przedłużone. Śledczy będą analizować transakcje bankowe

Kolejne pół roku katowicka prokuratura regionalna będzie badała sprawę tzw. "willi Kwaśniewskich" - podaje "Do Rzeczy". Śledczy mają sprawdzać m.in. rozliczenia finansowe. Były prezydent zapewnia, że ma czyste sumienie.

Trwa śledztwo prokuratury regionalnej w Katowicach dot. tzw. sprawy "willi Kwaśniewskich". Chodzi o posiadłość w Kazimierzu Dolnym, która rzekomo miała należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Oficjalnie właścicielem domu był Marek M., pomagać miała u Maria J. Według śledczych Kwaśniewscy mogli w ten sposób ukrywać dom przed instytucjami podatkowymi. Ta wersja nie została jednak dotychczas potwierdzona, nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Jak podaje "Do Rzeczy", wznowione w 2016 r. śledztwo zostało przedłużone o pół roku. Śledczy chcą przyjrzeć się bliżej transakcjom bankowym i połączeniom telefonicznym m.in. Jolanty Kwaśniewskiej i Marii J. Miałyby one świadczyć np. o tym, że Kwaśniewska przesyłała pieniądze na utrzymanie domu. Prokuratura zamierza porównać daty połączeń i transakcji, by sprawdzić, kiedy dochodziło do wzmożenia kontaktów między Kwaśniewskimi a Marią J. lub Markiem M.

Śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich" było już wszczynane w 2007 r., w 2010 r. zostało jednak umorzone.

Aleksander Kwaśniewski: Mam czyste sumienie

- Prokuratura jest dzisiaj polityczna, działa na zamówienie polityczne rządzących, ministra Ziobry, który jest jednocześnie prokuratorem generalny. Sprawą prokuratura zajmuje się od 2006 r., przez te 12 lat żadne fakty się nie zmieniły. Willa nie była przez nas kupowana - komentował w programie "Tłit" w Telewizji WP były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 - Ja to traktuję ewidentnie jako sprawę polityczną, której celem jest to, żeby nas gonić, zdezawuować. Sumienie mam czyste, śpię spokojnie. Prokuratura nie przesłuchała mnie ani mojej żony. To jest gonienie króliczka, które ma swój polityczny cel - dodał. 

Kwaśniewski o rządach PiS: To rozmowa pana z chamem. I dalej: "Jak chamy podnoszą łeb, to..."

Więcej o:
Komentarze (83)
"Willa Kwaśniewskich". Śledztwo prokuratury przedłużone
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 51 razy 35

  Ja bym poprowadził śledztwo w jaki sposób, poprzez kogo i za co niejaki Rajmund Kaczyński a potem jego żona Jadwiga na końcu syn niejaki Jarosław weszli w posiadanie gustownej willi na Żoliborzu.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 40 razy 26

  no proszę !
  jacyż to szybcy i wściekli ci nasz sledczy
  a śledztwo
  w sprawie
  Telegrafu, Srebrnej i wiezowca
  rozpoczęte ?
  że zapytam

 • antropoid

  Oceniono 41 razy 23

  A śledztwo w sprawie majątku obiboka kaczora, który nigdy się pracą nie skalał kiedy?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 29 razy 15

  A willa braci K.?
  Przepraszam, ojciec przecież ją otrzymał w prezencie od UB.

 • marple_jane

  Oceniono 33 razy 15

  Ziobro powinien poddać się niezwłocznie badaniom w kierunku Altzheimera.To nienormalne,żeby niestary człowiek,uporczywie powtarzał te same czynności-jak w "Dniu Swistaka".I tak w kółko" Willa Kwaśniewskich"Mordercy Tatusia""Doktor Mengele"......no i Tusk jak sprawca wszystkich przestępstw :)........

 • justas32

  Oceniono 29 razy 13

  Towarzyszu Kaczyński - towarzysz Stalin byłby z Was dumny ...

 • vito14

  Oceniono 24 razy 12

  Tak, tak, Kaczyński też naciskał na prokuratorów w sprawie Komendy, jak wyszło wszystko widzimy.

 • justas32

  Oceniono 27 razy 11

  Chamy wybrały swoich przedstawicieli do parlamentu - to mamy w Polsce to co mamy. Tylko dlaczego tych chamów u nas tak dużo ???

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 11

  Dwukrotna kadencja Kwaśniewskiego nie wzięła się z niczego. Nie jest leszczem podpinającym się pod starszego pana, za cienki Zbyszek jesteś na niego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX