Krzysztof Brejza zgłosił usiłowanie zabójstwa rodziny. Po pożarze przy jego kamienicy

Krzysztof Brejza zgłosił na policję "usiłowanie zabójstwa jego rodziny poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy", w której mieszkają w Inowrocławiu.

Krzysztof Brejza (PO) z żoną i dziećmi mieszkają w kamienicy w Inowrocławiu. Do pożaru przy tej kamienicy doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak podała policja, zapaliły się materiały budowlane, zgromadzone przy budynku, ogień strawił m.in. przenośną toaletę. Pożar został ugaszony przez mieszkańców.

Krzysztof Brejza: płomienie sięgały okien dzieci

Krzysztof Brejza w rozmowie z Gazeta.pl opisywał, że wszystko musiało wyglądać groźnie (sam pożaru nie widział). - To musiał być słup ognia - opowiadał. Na ścianie budynku widać czarny ślad po pożarze.

Dokładnie nad miejscem, gdzie pojawił się ogień, znajduje się okno pokoju, w którym spały dzieci polityka PO. Według słów Brejzy, ogień pojawił się też w sąsiedztwie instalacji gazowej. Podejrzewa podpalenie.

Krzysztof Brejza zgłosił na policję usiłowanie zabójstwa poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy - podał portal wpolityce.pl, powołując się na ustalenia Polskiej Agencji Prasowej. 

Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze widać osmaloną ścianę budynku:

Przyczyny pożaru badają policja i prokuratura. W poniedziałek poważne potraktowanie sprawy obiecał Joachim Brudziński, szef MSWiA z PiS. Na wyjaśnienie motywów i schwytanie sprawcy liczy PO.

Krzysztof Brejza - aktywny polityk PO

Sam Krzysztof Brejza nie przesądza, czy pożar miał związek z jego działalnością polityczną, czy też był zwykłym chuligańskim wybrykiem. W rozmowie z gazeta.pl wyrażał nadzieję, że przyczyną było to drugie.

Krzysztof Brejza to aktywny polityk opozycji; jest znany m.in. z ujawnienia nagród dla ministrów rządu PiS. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pochodzi z Bydgoszczy.

Więcej o:
Komentarze (284)
Krzysztof Brejza. Pożar przy kamienicy Krzysztofa Brejzy z PO
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 49 razy 41

  Panie pośle, to był akt terrorystyczny ! Tak prokuratura zakwalifikowała podobne zdarzenie po podpaleniu kamienicy w której biuro poselskie miała osłanka Kępa. Służbom wystarczyły 24 godziny by znaleźć i zatrzymać sprawcę.

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 31

  Nie bylabym zdziwionatym, gdyby to sie okazalo prawda.
  Ale jestem pewna, ze ta prawda nigdy swiatla dziennego nie ujrzy, jako ze tego dopatrza Zbychu - PG- sprawiedliwy gangaster-czolowy skorpion 'Kaczej Farmy' i kulsonow, pod wodza *nadkulsona' Jojo,

 • pan.szklanka

  Oceniono 37 razy 29

  Brakuje wypowiedzi rzecznik Mazurek, że nie popiera, ale rozumie.
  Choć jest dokładnie odwrotnie.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 33 razy 27

  Nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy podpalenie było zwykłym chuligaństwen napranego janusza czy atakiem wymierzonym w Pana Posła i Jego Rodzinę. Kulsony JUŻ powinny założyć, że to drugie, Panu Posłowi i Jego Roidzinie zapewnić ochronę i w trybie pilnym znaleźć sprawców. Oczywiście nie we wolsce, tylko w normalnym kraju. Bo we wolsce to się robi zadymę z opluciem drzwi. W tym obuwniczy jest znakomity. TYLKO w tym.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 24 razy 18

  Jakoś nie wierzę, że znajdą nieznanych sprawców. Służby pod rządami PiS działają tak, że gdy zginęła Barbara Blida ślady na pistolecie same się wytarły, kurtka funkcjonariuszki zaginęła, etc. Tu nie znajdą sprawców - za 3 miesiące pewnie będzie umorzenie śledztwa.

 • antonikarcz

  Oceniono 29 razy 17

  Się zaczyna, inwigilacje Obywateli RP, spisywanie przez policję ludzi zadających pytania na spotkaniach posłów PiS, obstrukcja, poniżanie i odseparowanie protestujących niepełnosprawnych, zatrzymania o 6-tej rano pod byle zarzutami, a teraz podpalenie.
  PiS kocha stalinowskie metody, pokazał to już w latach 2005-07.

 • Kris P

  Oceniono 22 razy 14

  Zaraz wyskoczy Zero z Jojem i podadzą, że to Brejzy prowokacja i sam podpalił kamienicę, aby w dodatku odwrócić uwagę od....
  ... na przykład:
  "kompromitacji protestu niepełnosprawnych, sterowanego przez opozycję totalną"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX