Krzysztof Brejza zgłosił usiłowanie zabójstwa rodziny. Po pożarze przy jego kamienicy

Krzysztof Brejza zgłosił na policję "usiłowanie zabójstwa jego rodziny poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy", w której mieszkają w Inowrocławiu.

Krzysztof Brejza (PO) z żoną i dziećmi mieszkają w kamienicy w Inowrocławiu. Do pożaru przy tej kamienicy doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak podała policja, zapaliły się materiały budowlane, zgromadzone przy budynku, ogień strawił m.in. przenośną toaletę. Pożar został ugaszony przez mieszkańców.

Krzysztof Brejza: płomienie sięgały okien dzieci

Krzysztof Brejza w rozmowie z Gazeta.pl opisywał, że wszystko musiało wyglądać groźnie (sam pożaru nie widział). - To musiał być słup ognia - opowiadał. Na ścianie budynku widać czarny ślad po pożarze.

Dokładnie nad miejscem, gdzie pojawił się ogień, znajduje się okno pokoju, w którym spały dzieci polityka PO. Według słów Brejzy, ogień pojawił się też w sąsiedztwie instalacji gazowej. Podejrzewa podpalenie.

Krzysztof Brejza zgłosił na policję usiłowanie zabójstwa poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy - podał portal wpolityce.pl, powołując się na ustalenia Polskiej Agencji Prasowej. 

Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze widać osmaloną ścianę budynku:

Przyczyny pożaru badają policja i prokuratura. W poniedziałek poważne potraktowanie sprawy obiecał Joachim Brudziński, szef MSWiA z PiS. Na wyjaśnienie motywów i schwytanie sprawcy liczy PO.

Krzysztof Brejza - aktywny polityk PO

Sam Krzysztof Brejza nie przesądza, czy pożar miał związek z jego działalnością polityczną, czy też był zwykłym chuligańskim wybrykiem. W rozmowie z gazeta.pl wyrażał nadzieję, że przyczyną było to drugie.

Krzysztof Brejza to aktywny polityk opozycji; jest znany m.in. z ujawnienia nagród dla ministrów rządu PiS. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pochodzi z Bydgoszczy.

Więcej o: