Jerzy Owsiak przekonuje protestujących: "Nie pokonano Was!". I dodaje, że stworzono im getto

Jerzy Owsiak we wpisie zwrócił się do protestujących w Sejmie. - Nie zostaliście pokonani, mimo że musieliście mierzyć się z gettem - pisze szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zawieszają trwający od 40 dni protest w Sejmie. Wstępnie tłumaczyli, że jest to wypadkowa wielu czynników - troski o zdrowie swoich dzieci, przekonania, że nie ma szans na dalszy dialog z rządem czy odcięcia ich od mediów, wind i łazienek. Strajkujący zaczęli rozważać przerwanie protestu po szarpaninie ze Strażą Marszałkowską.

Jerzy Owsiak: Nie pokonano Was!

Wielu obserwatorów protestu - w tym Janina Ochojska, która podejmowała w tym czasie próby wejścia do Sejmu - uważa, że chociaż rząd nie spełnił próśb osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, ich trud nie poszedł na marne. Podobnego zdania jest Jerzy Owsiak. We wpisie na Facebooku przekonuje: "Do protestujących w Sejmie - nie pokonano Was!". 

Nie zostaliście pokonani, mimo że musieliście mierzyć się z gettem, jakie stworzone zostało przez państwo polskie na terenie gmachu parlamentu, który należy do nas wszystkich

- tłumaczy szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodaje, że protestujący są odważni i "prawdziwie wielcy" oraz, że chyli czoła przed każdym z nich - tymi, którzy spędzili "nieprawdopodobnie długi czas w tych strasznych warunkach w gmachu parlamentu" i tymi, którzy "na co dzień walczą ze swoją i swoich najbliższych niepełnosprawnością w państwie, które nie okazuje im żadnej 'przyjaźni'".

Jerzy Owsiak: Cześć i chwała Bohaterom

Janka Ochojska powiedziała – cześć i chwała Bohaterom! Nie myślałem, że we współczesnej Polsce, która z takim trudem wywalczyła swoją wolność, te słowa znowu zostaną użyte w stosunku do ludzi, którzy na naszych walczą o należne im prawa. Cześć i chwała Bohaterom!

- podsumował Jurek Owsiak.

Protest niepełnosprawnych w Sejmie

Protest osób niepełnosprawnych trwał 40 dni. Strajkujący domagają się comiesięcznego dodatku w wysokości 500 zł. Propozycje rządu, dotyczące m.in. podniesienia renty socjalnej i ułatwienia dostępu do sprzętu medycznego, nie usatysfakcjonowały protestujących. Wcześniej zapowiadali, że dopóki rząd nie spełni tego postulatu, nie zamierzają opuszczać Sejmu.

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o:
Komentarze (177)
Jerzy Owsiak pisze do protestujących w Sejmie
Zaloguj się
 • burn74

  Oceniono 44 razy 32

  Zapamiętamy nie tylko postawę strachliwego rządu,ale też i postawę kościoła katolickiego tak bardzo walczącego o każde życie.Tak naprawdę kościół niczego dobrego dla tych biednych ludzi nie zrobił.

 • antonikarcz

  Oceniono 43 razy 27

  PiS pokazał stosunkiem do niepełnosprawnych poziom człowieczeństwa, a właściwie jego brak.

 • jxl82

  Oceniono 34 razy 22

  Ciekawe co zrobią jak pielęgniarki rozpoczną strajk? Zabarykadują im wyjścia z szpitali?Zablokują windy? Zamkną toalety?

 • biesczad1

  Oceniono 38 razy 20

  Drogie Panie, jesteście wielkie: przyzwoici Polacy są z Was dumni - a reszta jest milczeniem...

 • coelka

  Oceniono 28 razy 18

  Owsiak ma racje a pis to mało sie posra, trole nizej opłacone juz wariuja , pieski weszace na rozkaz pana jarka i koscioła

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 23 razy 15

  Jeżeli ten naród nie wystawi kaszystompisbolszewickim rachunku za nieludzkie traktowanie Polaków, to znaczy, że nie zasłużył na lepszy los niż reżim kaczafiego.

 • cleryka

  Oceniono 29 razy 15

  Gratuluję panu Owsiakowi dosadnego tekstu,bo inaczej przecież nie można nazwać nieludzkiego traktowania protestujących niepełnosprawnych.

 • kataryniarski

  Oceniono 32 razy 14

  protest nie był na marne, bo ostatecznie obnażył prawdziwe oblicze władzy, która nie dba o najsłabszych, a wręcz stosuje wobec osób niepełnosprawnych przemoc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX