Były prezes PAN o proteście w Sejmie. "Nie może trwać w nieskończoność, trzeba usunąć siłą"

Były minister edukacji i prezes PAN mówił w Polsat News o proteście osób niepełnosprawnych. Zdaniem naukowca jedną z opcji jest usunięcie siłą grupy, która pod ponad miesiąca prowadzi strajk.

Pierwsza opcja, jaką widzi prof. Michał Kleiber , do 2015 roku prezes PAN, to intensyfikacja działań rządu ws. protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów i ewentualne negocjacje Kleiber ocenił jednak, że rząd już do tej pory "zrobił dużo i szybko". 

Druga opcja jest fatalna, ale nie wykluczam, że do niej dojdzie. To jest decyzja władz o przestrzeganiu prawa, co oznaczałoby, że trzeba protestujących usunąć. Mówię to z bólem, ale to nie może trwać w nieskończoność. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to mnie się wydaje, że nie będzie innego wyjścia

mówił w Polsat News prof. Michał Kleiber.

Protest niepełnosprawnych w Sejmie

Protest osób niepełnosprawnych trwa od 40 dni. Domagają się comiesięcznego 500 zł dodatku. Propozycje rządu, dotyczące m.in. podniesienia renty socjalnej i ułatwienia dostępu do sprzętu medycznego, nie usatysfakcjonowały protestujących. Protestujący zapowiedzieli, że dopóki rząd nie spełni tego postulatu, nie zamierzają opuszczać Sejmu.

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o: