Były prezes PAN o proteście w Sejmie. "Nie może trwać w nieskończoność, trzeba usunąć siłą"

Były minister edukacji i prezes PAN mówił w Polsat News o proteście osób niepełnosprawnych. Zdaniem naukowca jedną z opcji jest usunięcie siłą grupy, która pod ponad miesiąca prowadzi strajk.

Pierwsza opcja, jaką widzi prof. Michał Kleiber , do 2015 roku prezes PAN, to intensyfikacja działań rządu ws. protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów i ewentualne negocjacje Kleiber ocenił jednak, że rząd już do tej pory "zrobił dużo i szybko". 

Druga opcja jest fatalna, ale nie wykluczam, że do niej dojdzie. To jest decyzja władz o przestrzeganiu prawa, co oznaczałoby, że trzeba protestujących usunąć. Mówię to z bólem, ale to nie może trwać w nieskończoność. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to mnie się wydaje, że nie będzie innego wyjścia

mówił w Polsat News prof. Michał Kleiber.

Protest niepełnosprawnych w Sejmie

Protest osób niepełnosprawnych trwa od 40 dni. Domagają się comiesięcznego 500 zł dodatku. Propozycje rządu, dotyczące m.in. podniesienia renty socjalnej i ułatwienia dostępu do sprzętu medycznego, nie usatysfakcjonowały protestujących. Protestujący zapowiedzieli, że dopóki rząd nie spełni tego postulatu, nie zamierzają opuszczać Sejmu.

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o:
Komentarze (431)
Michał Kleiber o proteście w Sejmie: usunąć sił
Zaloguj się
 • ulisses-achaj

  Oceniono 135 razy 121

  Odkąd usłyszałem jego wypowiedzi w sprawie katastrofy w Smoleńsku, nie miałem złudzeń. Ten pan to konformista. Gotów powiedzieć prawie wszystko, co wladza chce. Pozuje na "obiektywnego" , no i ma autorytet (?) bo prof. , bo PAN etc. Wystawiają go jako forpocztę. Czytaj: Jest ten pan, będzie interwencja w sejmie.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 118 razy 104

  Z tego co pamiętam, władze w grudniu 1970 i 1981 r. też uzasadniały swoje decyzje przestrzeganiem prawa. I też uważały, że to "nie może trwać w nieskończoność, trzeba usunąć siłą". Dzisiaj decyzje te uważamy za zbrodnie. Więc zastanowiłbym się nad wypowiedziami, Panie Profesorze. Tytuł zobowiązuje do myślenia.

 • krynolinka

  Oceniono 102 razy 84

  -Były prezes Polskiej Akademii Nauk zastanawia się jednak, czy eskalacja protestów przeciwko łamaniu konstytucji nie jest przesadna.
  Tak się zastanawiał w grudniu 2015 roku.
  Konstytucja jest łamana, ale protesty przesadzone.
  Dziś następnych protestujących siłą chce usunąć, ale się nie będzie cieszył.
  Panu profesorowi to już dziękujemy.

 • bob_59

  Oceniono 86 razy 72

  Siłą to się powinno usuwać reżimy.
  Nawet takie groteskowe, jak ten pisowski...

 • marple_jane

  Oceniono 63 razy 57

  Słusznie profesorek prawi.Spacyfikować odziałem ZOMO, spałować, a winę zwalić na wezwaną do poszkodowanych załogę karetki pogotowia.Ciemny lud już kiedyś ,przeszło 30 lat temu,taki scenariusz"kupił" a Kleiber to z cała pewnością. Może i teraz się uda.....

 • Piotr

  Oceniono 74 razy 54

  Do tej pory uważałem prof. Kleibera za przyzwoitego człowieka. Widać, że się myliłem. Wielki zawód...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX