Protestujący w Sejmie dostali zakaz korzystania z wind. Ograniczono też dostęp do łazienki

W Sejmie pojawiły się kolejne utrudnienia dla protestujących. Po zasłonięciu ich kotarami, zabroniono im korzystania z windy, a dostępna jest tylko jedna toaleta.

Protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich rodzice od soboty rano nie mogą korzystać z windy. Dla osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego oznacza to całkowite uziemienie. Z informacji, które otrzymują protestujący, wynika, że winda została zamknięta z powodu sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Zobacz też: Morawiecki o proteście w Sejmie. Mocne i jasne stanowisko ws. oczekiwań

Ponadto, dostępna jest tylko jedna toaleta. W piątek wieczorem protestujący zostali odcięci od łazienki z prysznicem. - Próbowałam zejść na dół tam, gdzie są prysznice. Po prostu zostały zablokowane schody barierkami. Boczne drzwi są pozamykane (...). Usłyszeliśmy, że to jest zarządzenie komendanta straży marszałkowskiej - mówiła w rozmowie z TVN24 Anna Glinka, mama Adriana.

Do listy ograniczeń dochodzi też zakaz chodzenia po schodach i otwierania okien. W miejscu, gdzie odbywa się protest pojawili się natomiast dodatkowi funkcjonariusze straży marszałkowskiej. Nowych strażników ma być kilkunastu.

W piątek po południu usunięto kamery i mikrofony, które - za zgodą rodziców - rejestrowały protest lub były ustawione w jego okolicy. Jak poinformowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, zabrano sprzęt dziennikarzy, którzy nie posiadali akredytacji na szczyt NATO.

Protest osób niepełnosprawnych trwa od 39 dni. Domagają się comiesięcznego 500 zł dodatku. Propozycje rządu, dotyczące m.in. podniesienia renty socjalnej i ułatwienia dostępu do sprzętu medycznego, nie usatysfakcjonowały protestujących. Protestujący zapowiedzieli, że dopóki rząd nie spełni tego postulatu, nie zamierzają opuszczać Sejmu.

Ojciec na wiecu przed Sejmem: Mając w domu osobę z niepełnosprawnością mamy tam zakład pracy

Więcej o:
Komentarze (375)
Protestujący w Sejmie dostali zakaz korzystania z wind i łazienek
Zaloguj się
 • puotka

  Oceniono 53 razy 39

  Sejm wystawia sobie laurkę, wyborcy będą pamiętać. Nie pamiętam władzy, która tak ponizalaby ludzi. To jest obrzydliwe, nie wiem jak posłowie mogą patrzeć sobie w lustro, dobrze, że nie pęka na ich widok.

 • antropoid

  Oceniono 49 razy 33

  POWINNI zacząć się wypróżniać pod drzwiami "ludzkich panów" - które i tak z szamba są, więc im to nie powinno przeszkadzać.

 • chi-neng

  Oceniono 50 razy 30

  A wg fircyka Morawieckiego, pozujacego na premiera Polski, podobno opozycja "turboliberalna" to "Ludzie o kamiennych sercach"!

 • jxl82

  Oceniono 42 razy 26

  "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 31 – 46).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 45 razy 25

  UBecy z PiSu w akcji... Kolejnym krokiem będzie zmuszenie niepełnosprawnych do siedzenia na nodze od stołka

 • jxl82

  Oceniono 36 razy 24

  Ograniczony dostęp do łazienki jako walka z zagrożeniem epidemiologicznym, o którym wspominał Karczewski? Gdzie sens, gdzie logika. Ach to PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX