Mateusz Morawiecki nazywa opozycję "turboliberalną". "Ludzie o kamiennych sercach"

Mateusz Morawiecki w RMF FM wychwalał działania podjęte przez rząd w sprawie niepełnosprawnych. Premier stwierdził, że kwota, której domagają się protestujący "została nawet przekroczona".

Premier był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Rozmowa rozpoczęła się od tematu osób niepełnosprawnych, które od 18 kwietnia protestują w Sejmie. Na pytanie Ziemca o rozwiązanie problemu premier stwierdził, że minister Rafalska robi "tak wiele" dla osób niepełnosprawnych. Dodał, że obecna ekipa jest "najbardziej prospołecznym rządem", a opozycja jest "ultraliberalna" i "turboliberalna". 

Ludzie o kamiennych sercach, którzy niszczyli PGR-y w latach 90-tych, zakłady pracy, bezrobocie 25 proc., zrobili nic, albo prawie nic w sprawach społecznych naprawdę nie powinni pouczać, bo wtedy diabeł ubrał się w ornat i na msze dzwoni

- mówił premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki dostał list od niepełnosprawnych

- Moim ogromnym pragnieniem jest to, żeby ten protest się zakończył, ale proszę też zauważyć jak wiele zrobiliśmy - przekonywał Morawiecki. Premier wspomniał o programie "Dostępność +", ale wymienił też bieżące rozwiązania: - Wyrównanie renty socjalnej, dodatek rehabilitacyjny właściwie w takiej formule, że ta kwota, którą panie sobie życzyły, jest nawet przekroczona, bo każdy potrzebuje dla swoich niepełnosprawnych czy to protez, czy wózków inwalidzkich, czy pieluchomajtek.

Mateusz Morawiecki zdradził też, że w piątek dostał list od "reprezentatywnych środowisk niepełnosprawnych, które apelują o zakończenie protestu".  - Niepełnosprawni doceniają, że nasze rządy zrobiły dla nich w ciągu 2,5 roku więcej niż wcześniej - dodał.

Morawiecki: Zorganizujemy "okrągły stół"

Ponadto szef rządu odniósł się do wysokich cen benzyny. Stwierdził, że polska polityka nie ma żadnego wpływu na drożenie paliwa, odpowiada zaś za to sytuacja geopolityczna. 

Premier odniósł się także do ostatniego skandalu z udziałem kibiców Lecha Poznań. - Organizujemy we wtorek taki „okrągły stół”, stół rozmowy z szefami głównych klubów, którzy występują w Lidze Europejskiej, w Lidze Mistrzów czy eliminacjach do Ligi Mistrzów - powiedział.

Więcej o: