Szarpanina protestujących matek ze Strażą Marszałkowską. "Sukcesy w walce o sejmowe okno"

Po szarpaninie w Sejmie pojawiły się liczne komentarze. Część osób uważa, że Straż Marszałkowska zachowała się niewłaściwie, inni, że rodzice osób niepełnosprawnych przekraczają granice protestu.

Protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie chcieli wywiesić transparent za oknem budynku. Straż Marszałkowska zablokowała te działania, tłumacząc to "kwestiami bezpieczeństwa". Doszło do przepychanek i awantury. Protestujące matki twierdzą, że były szarpane przez strażników. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Zdarzenie było transmitowane przez media, więc w sieci szybko pojawiły się komentarze do awantury.

"Oglądam 'sukcesy' Straży Marszałkowskiej w walce o sejmowe okno. To jest nie do opisania. Poniżanie protestujących, ale także niszczenie służb wykonujących rozkazy PiSu" - napisał Marcin Celiński z "Liberte". 

Były też przeciwne głosy. "Jak wygląda dzisiaj Sejm? Kilka pań, które nielegalnie go okupują, traktują go jak squat. Co dalej? Graffiti na ścianach? Najbardziej żenująca jest Joanna Scheuring-Wielgus, która na proteście niepełnosprawnych robi politykę. Żerowanie na niepełnosprawnych" - oburzał się vloger Dariusz Matecki.

"To jest wstyd i hańba to co wyprawia Straż Marszałkowska na rozkaz Kuchcińskiego z rodzicami i niepełnosprawnymi protestującymi w Sejmie!! A chcą mieć tylko dostęp do otwartego okna. Zbydlęcenie!" - ocenił Grzegorz Drobiszewski z Platformy Obywatelskiej.

"Czterech strażników blokuje dwie kobiety. Tak dziś wygląda Sejm RP. Nieśmieszna parodia" - to opinia Michała Mostowego z KOD.

"Jeszcze trochę, a Panie będą chciały wywiesić bieliznę, aby wyschła po praniu? Są granice takich zachowań. Brawo Straż Marszałkowska" - napisał poseł Jan Mosiński z PiS.

Protest osób niepełnosprawnych trwa od 37 dni. Domagają się comiesięcznego 500 zł dodatku. Propozycje rządu, dotyczące m.in. podniesienia renty socjalnej i ułatwienia dostępu do sprzętu medycznego, nie usatysfakcjonowały protestujących.

"Nie jesteśmy tutaj z przymusu. Proszę nie mówić bredni". Protestujący w Sejmie oburzeni słowami posłanki PiS

Więcej o:
Komentarze (142)
Protest niepełnosprawnych. Straż Marszałkowska szarpała protestujące
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 22

  Marszałek podobno wstrzymał też korespondencję przychodzącą do protestujących. Następny krok zatrucie wody pitnej i gazy bojowe.

 • def11

  Oceniono 41 razy 21

  Okno na Świat zostało przez PiS obronione, czyli zamknięte, jak powoli w całej Polsce.

 • fakduck

  Oceniono 30 razy 16

  Wyborcy piSS. Zobaczcie co kreml zrobił z waszymi mózgami. Bijecie się z niepełnosprawnymi. Co następne? Będziecie ich zabijać?

 • jxl82

  Oceniono 30 razy 16

  Damscy bokserzy. Niemową nakażcie mówić, ślepym widzieć, a sparaliżowanym chodzić.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 23 razy 15

  Wczoraj chcieli zedrzeć widokówki, dzisiaj zamykają okno...
  Czy te odrzuty, które nawet nie dostały się do straży miejskiej, zaczną jutro strzelać?

 • 10robo10

  Oceniono 37 razy 15

  Prosimy o nazwiska tych strażników.
  Jeśli ktoś pracuje dla podłych ludzi musi być świadom konsekwencji.

 • antekpociecha

  Oceniono 27 razy 15

  Przypominam wszystkim chwilowo "pracującym" w sejmie że sponsorem ich pensji, zatrudniającym i właścicielem "ich zakładu pracy" są między innymi ci niepełnosprawni i wszyscy których tam nie chcecie wpuszczać i słuchać

 • melemoth

  Oceniono 24 razy 14

  Hańba,tłuste wypasione karki straży marszałkowskiej pacyfikujące kobiety ,opiekunów osób niepełnosprawnych.Bandyci ,przyjdzie na Was czas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX