Mateusz Morawiecki ostrzega przed mediami i ich "siłą rażenia". "Uważajcie na tę propagandę"

Mateusz Morawiecki na spotkaniu z sympatykami PiS przestrzegał przed "propagandą mediów strony przeciwnej". - One mają mniej więcej 80 proc. siły rażenia. Starają się, żeby "było tak, jak było" - przekonywał.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. To kolejne spotkanie w ramach objazdu polityków PiS po Polsce przed wyborami samorządowymi 2018.

Szef rządu opowiadał m.in., że obecnej władzy udało się odrobić pewne "zaszłości z przeszłości" i realizuje wciąż "piękną ideę Solidarności z lat 1980-1981". Później jednak dodał, że musi powiedzieć coś, tak "trochę politycznie".

Uważajcie na tę propagandę, media strony przeciwnej to mniej więcej 80 proc. siły rażenia. Wszystkie większe portale internetowe, większe stacje radiowe, większe gazety, niektóre są bardziej neutralne, ale niektóre to pożal się Boże z ich neutralnością

- powiedział premier Mateusz Morawiecki, a na sali rozległy się oklaski.

No i oczywiście telewizje, również. Czyli ogromna większość mediów, powiedzmy 80 proc., bardzo się starają, żeby było tak jak było, kiedy Polską rządziły różne grupy interesów, kiedy Polska była jak w 'Potopie' rozrywana jak kawałki czerwonego sukna

- kontynuował Morawiecki i wskazał, że dzięki takim spotkaniom czuje, że Polska "jest na dobrym kursie". - Musicie nam w tym pomóc. Ci, którzy tę naszą wiarę w Polskę podzielają - dodał.

Premier spotkał się z protestującymi

Następnie premier stwierdził, że przez "napór mediów ze wszystkich stron", można dojść do "jakiegoś innego przekonania" na temat obecnej władzy. Zapewnił jednak, że rząd stara się walczyć o to, by Polska była coraz silniejsza.

Jak relacjonował na Twitterze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko, po spotkaniu premier spotkał się z osobami protestującymi na spotkaniu. "Najlepsza strategia" - podsumował publicysta.

Piotrowicz o mediach i szczurach

To nie pierwszy raz, gdy mediom "obrywa się" od polityków PiS. Nie tak dawno, także podczas spotkania z sympatykami, poseł Stanisław Piotrowicz w kontekście mediów użył... anegdoty o szczurach.

- Znacie państwo tę historię, gdy chciano w sposób skuteczny wyprowadzić szczury z zakładów mięsnych? Sztuczki rozmaite nie zdawały rezultatu, bo szczur to bardzo inteligentne zwierzę - mówił Piotrowicz

Jak kontynuował poseł, w takich miejscach pojawiali się "wyprowadzacze szczurów", którzy najpierw dokarmiali zwierzęta, zdobywając w ten sposób ich zaufanie. Gdy już im się to udało, wyprowadzali je poza budynek.

Wtedy Piotrowicz dodał, że historyjka może być analogią do... niektórych mediów.

 Udają zatroskanie o naszą wolność i demokrację, o nasze państwo, a tak na dobrą sprawę chodzi im o to, żeby zyskać zaufanie, a potem wyprowadzić obywateli na przysłowiowe manowce

- powiedział.

Uśmiechy, żarty i wygodne pytania. Jak w TVP rozmawia się z Jarosławem Kaczyńskim

Więcej o:
Komentarze (369)
Mateusz Morawiecki o propagandzie mediów. "Uważajcie"
Zaloguj się
 • yoonac

  Oceniono 120 razy 106

  Im bardziej Matousz przesiąka PiS-em tym większe bredzi bzdury. Tak oto w pół roku bankster stał się kołtunem.

 • krynolinka

  Oceniono 92 razy 82

  Pan premier parę dni temu publicznie stwierdził, że telewizji nie ogląda. Skąd zatem ta wiedza na temat ewentualnej stronniczości? Jeśli posiada wiedzę tylko z drugiej ręki to jest niewiarygodny i najzwyczajniej w świecie łże.

 • fury11

  Oceniono 83 razy 73

  Faktycznie ktoś bardzo się stara, żeby "było jak było" - za komuny, z parodią wymiaru sprawiedliwości, pogardą dla Konstytucji, z wiernymi towarzyszami ze stanu wojennego, z dala od zgniłego Zachodu i blisko ruskiej "demokracji".

 • van_klomp

  Oceniono 66 razy 64

  Jak taki tłuk mógł zostać prezesem banku, to znaczy że prezesem może zostać każdy.

 • kl0ss

  Oceniono 66 razy 60

  A mówi to bankster na usługach zachodnich korporacji mający za sobą TVPiS Kur(ew)skiego.

 • fisher1973

  Oceniono 59 razy 55

  MIERNOTA MA RACJE, TVP juz nie da sie ogladac...

 • fartowny.g

  Oceniono 52 razy 46

  Typowy przedstawiciel łże elit. Żałosne jest opowiadanie o stronniczości mediów, gdy pisiory zarządzają TVP... PiS urwał z tego sukna już tyle, że się ulewa, ale "te nagrody nam się należały". Jeżeli jakiś wyborca PiSu kupuje te brednie, to jest głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX